Mirko „Cro Cop” Filipovic chciałby stoczyć ostatnią walkę z Fedorem Emelianenko

Mirko Filipovic Facebook

Chociaż Mirko Filipovic powiedział przy okazji ostatniej walki na gali RIZIN, że kończy karierę, to ostatnią walkę pożegnalną chciałby stoczyć z inną legendą MMA Fedorem Emelianenko.

„Cro Cop” wygrał ostatnie siedem walk wliczając w to dwa pojedynki stoczone jednego wieczoru na noworocznej gali RIZIN World Grand Prix 2016: Final Rund pokonując Baruto Kaito przez TKI w pierwszej rundzie i Amira Aliakbari przez KO również w pierwszej rundzie. Po wygraniu Grand Prix, Cro Cop powiedział, że kończy karierę, ale nie wyklucza stoczenia tej jeszcze jednej, ostatniej walki.

— Jedyna opcja jaka wchodzi w grę, to walka pożegnalna, ale tylko wtedy gdy wyleczę swoje kolano. Nie chcę przechodzić przez to samo, co przeszedłem w trakcie przygotowań do tego turnieju. Wiem, że często mówiłem o zakończeniu kariery, ale to jest naprawdę koniec.

Wygląda na to, że Mirko Filipovic chce zakończyć karierę rewanżem z Fedorem Emelianenko, który aktualnie jest związany z organizacją Bellator, a 24 czerwca ma zaplanowaną walkę z Mattem Mitrione na gali Bellator 180 W Nowym Jorku. Rewanż między Mirko i Fedorem byłby możliwy, ponieważ organizacje RIZIN i Bellator współpracują ze sobą.

Walka między Filipovicem i Emelianenko odbyła się na gali PRIDE Final Conflict 2005. Cro Cop przeszedł od razu do ataku łamiąc Fedorowi nos, jednak Emelianenko udało się odwrócić przebieg walki dzięki kilku obaleniom i walce w parterze z góry, co dało mu jednogłośną decyzję. Po niemal 12 latach od tamtej walki, Mirko Filipovic chce stoczyć rewanż z mistrzem wagi ciężkiej PRIDE, legendarnym „Ostatnim Cesarzem”.

7 thoughts on “Mirko „Cro Cop” Filipovic chciałby stoczyć ostatnią walkę z Fedorem Emelianenko

  1. Luxtc cały turniej Grand Prix był podzielony na kilka dat, ale Cro Cop walcząc i wygrywając GP Final Rund o czym jest napisane w newsie stoczył dwie walki jednego wieczoru tj 31 grudnia.

    Rizin World Grand-Prix 2016: 1st Round – 25 września, 2016
    Rizin World Grand-Prix 2016: 2nd Round – 29 grudnia, 2016
    Rizin World Grand-Prix 2016: Final Round – 31 grudnia, 2016
    Rizin World Grand-Prix 2016: Final Round – 31 grudnia, 2016

  2. Bardzo dobry pomysł taka walka. Co prawda nie da rady dla równie słabego obecnie i walczącego ze słabeuszami Emelianienko ale takie zdarzenie warte by było obejrzenia, pooserwowania jakie różnice od tamtego czasu zaszyły w obu zawodnikach… No ciekawe i na pewno medialne wydarzenie by było… Wszysycy by byli zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *