Daniel Cormier: Muszę uważać w pierwszych siedmiu minutach

Christian Petersen/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Zawodnik AKA przed walką na UFC 210.

W walce wieczoru gali oznaczonej numerem 210 Daniel Cormier (18-1, 7-1 w UFC) po raz drugi zawalczy z Anthonym Johnsonem (22-5, 12-5 w UFC, #1 w rankingu UFC). Pierwsze spotkanie półciężkich, do którego doszło podczas UFC 187 zakończyło się wygraną DC przez duszenie w trzeciej rundzie. Zwycięstwo jednak nie przyszło, ponieważ w pierwszej odsłonie mistrz wagi półciężkiej zanotował knockdown jednak zdołał się pozbierać i wygrać walkę. Cormier w rewanżowym starciu ma zamiar skorzystać z tego doświadczenia.

Muszę uważać w pierwszych siedmiu minutach, ponieważ walczyłem z nim przez 14 minut i wiem jaka jest różnica w jego sile od pierwszej minuty, gdy posłał mnie na deski do trzynastej minuty. Mogę opierać się na tym doświadczeniu. Walczyłem z nim w trzynastej minucie i przyznaję, nadal był bardzo silny, ale to nie była ta sama eksplozywna siła, która była w minucie pierwszej ,drugiej, trzeciej, czwartej pierwszej rundy. Tak, więc naprawdę wziąłem pod uwagę początek walki, bycie bardzo świadomym, bycie gotowym na atak od startu i bycie pewnym, że realizuję mój plan na walkę pod każdym względem do czasu skończenia pojedynku.

Daniel spodziewa się, że na UFC 210 zmierzy się z Johnsonem, który od czasu ostatniej ich walki poprawił swoje umiejętności.

Spodziewam się lepszej wersji Rumble’a niż ta, z którą walczyłem ostatnio. Gościa, który pracował nad swoimi słabszymi stronami. Gościa, który przychodzi pewny siebie i chce skończyć walkę. Uważam, że trenowaliśmy pod lepszą jego wersję. Pracowaliśmy dużo nad obszarami, w których ostatnio szło mi gorzej a także nad tymi, w których szło mi dobrze. My nadal mamy co poprawić.

Gala UFC 210 odbędzie się 8 kwietnia w Nowym Jorku. W co-main evencie gali Chris Weidman podejmie Gegarda Mousasiego.