Alistair Overeem vs. Fabricio Werdum 3 planowane podczas UFC 213 w Las Vegas

FloCombat.com

Organizacja UFC szykuje niezwykle mocne zestawienie w wadze ciężkiej podczas gali UFC 213 w Las Vegas.

Fabricio Werdum (21-6-1) po utracie pasa mistrzowskiego na rzecz Stipe Miocica powrócił do Oktagonu w walce z Travisem Browne. Walka z partnerem Rondy Rousey zakończyła się zwycięstwem Werduma przez jednogłośną decyzję sędziów. Przed porażką z Miocicem, Brazylijczyk miał niesamowitą passę 5 zwycięstw z rzędu podczas której odprawiał z kwitkiem m.in. takich rywali jak: Mark Hunt, Roy Nelson czy Cain Velasquez.

Alistair Overeem (42-15, 1NC) podobnie jak jego planowany rywal także przegrał w walce mistrzowskiej ze Stipe Miocicem. W swoim ostatnim występie pokonał przez efektowny nokaut Marka Hunta. Overeema charakteryzuje bardzo efektowny styl kończenia pojedynków. Większość jego walk kończy się przez nokauty albo poddania.

Obaj zawodnicy w przeszłości mierzyli się ze sobą dwukrotnie. Jak na razie bilans ich pojedynków to 1-1. Pierwszą walkę, która odbyła się na gali PRIDE wygrał Werdum pokonując Holendra przez poddanie. W drugiej walce zdecydowanie lepszy okazał się Overeem, który na przestrzeni 3 rund nie dał żadnych szans swojemu przeciwnikowi pokonując go przez jednogłośną decyzję sędziów. Walka odbyła się na gali Strikeforce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *