Matt Mitrione liczy na finał turnieju wagi ciężkiej Bellatora w którym zmierzy się w rewanżu z Fedorem Emelianenko

Esther Lin mmafighting.com

Matt Mitrione nie miałby nic przeciwko gdyby spotkał się ponownie z Fedorem Emelianenko w finale turnieju Grand Prix wagi ciężkiej Bellatora, a najlepiej by było, gdyby udało się stoczyć tę walkę w Rosji.

Aby marzenie Mitrione się spełniło muszą zostać spełnione przynajmniej dwa najważniejsze warunki. Najpierw Mitrione musi zmierzyć się z Ryanem Baderem w półfinale turnieju i go pokonać, a to nie będzie łatwe zadanie biorąc pod uwagę to jak dobrze radzi sobie mistrz wagi półciężkiej. Drugim warunkiem jest wygrana Fedora Emelianenko z Chaelem Sonnenem w drugim półfinale. Mitrione dotarł do półfinału turnieju pokonując przez większościową decyzję Roya Nelsona natomiast Bader znokautował w 15 sekund Muhammada „King Mo” Lawala w zaledwie 15 sekund. Na razie data walki Mitrione vs Bader nie została jeszcze ustalona.

Mitrione i Emelianenko już raz się spotkali na gali Bellator 180 w Nowym Jorku. Po dwóch knockdownach Rosjanina, Mitrione zakończył pojedynek nokautem w pierwszej rundzie. Fedor Emelianenko zdołał odrobić stratę, pokonując Franka Mira w 48 sekund w pojedynku ćwierćfinałowym turnieju. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Chael Sonnen, który awansował do półfinału po wygranej walce z Quintonem „Rampage” Jacksonem.

Podczas czatu na żywo na Facebooku, Matt Mitrione powiedział, że chce spotkać się ponownie z Fedorem Emelianenko, ale tym razem chce się z nim zmierzyć w Rosji.

„Po tym, jak pokonam Badera, jeśli Fedorowi uda się wygrać z Chaelem, chcę walczyć z Fedorem w Moskwie. Chcę z nim walczyć. Chcę położyć na nim swoje ręce. W Boże Narodzenie, jak „Rocky.” Zróbmy to gówno jeszcze raz.”

Od czasu dołączenia do Bellatora, Mitrione stoczył cztery wygrane walki. Trzy pojedynki skończył przed czasem kończąc Carla Saumanutafa, Oliego Thompsona i Fedora Emelianenko po ciosach a Roya Nelsona pokonał na punkty.

Dla Fedora Emelianenko, porażka z Mitrione zakończyła dobrą serię pięciu zwycięstw z rzędu, ale trzy z nich Rosjanin wywalczył jeszcze przed zakończeniem kariery. Po powrocie z ponad trzyletniej emerytury, Emelianenko stoczył dwie wygrane walki pokonując Singh’a Jaideep’a przez poddanie i Fabio Maldonado przez większościową decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *