Luke Rockhold wróci do Oktagonu w walce z Seanem Stricklandem na UFC 268

W oczekiwaniu na finalizację walki, były mistrz wagi średniej UFC Luke Rockhold powróci do klatki w listopadzie tego roku po raz pierwszy od ponad dwóch lat. Jego rywalem będzie nie kto inny jak Sean Strickland.

Wstępnie ustalono, że walka odbędzie się 6 listopada na gali UFC 268. Luke Rockhold (16-5 MMA, 9-4 UFC) zmierzy się z zyskującym na popularności Seanem Stricklandem (24-3 MMA, 11-3 UFC). Gala pierwotnie miała odbyć się w Madison Square Garden w Nowym Jorku, jednak nowe wytyczne stanowe dotyczące COVID-19 spowodowały, że sytuacja uległa zmianie.

Organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu. TSN jako pierwsze poinformowało o planowanej walce dzień po tym, jak prezydent UFC Dana White ujawnił, że walka ta była omawiana.

36-letni Rockhold ogłosił w sierpniu 2020 roku swoje plany kontynuowania rywalizacji w MMA po rocznej przerwie. Jednak matchmaking był problemem i Rockhold długo czekał na swój kolejny pojedynek.

Od czasu utraty tytułu wagi średniej UFC na rzecz Michaela Bispinga na UFC 199 w czerwcu 2016 roku, Rockhold uzyskał bilans 1-2. Jego ostatni występ miał miejsce na UFC 239 w lipcu 2019 roku, kiedy został znokautowany przez przyszłego i obecnego mistrza wagi półciężkiej Jana Błachowicza. Walka ta była jednorazowym wypadem do kategorii 205 funtów dla Rockholda, który powróci do wagi średniej, aby zmierzyć się ze Stricklandem.

30-letni Strickland ma za sobą pięć wygranych walk. Ostatnie zwycięstwo odniósł w sobotę na UFC on ESPN 28, gdzie pokonał Uriah Halla przez jednogłośną decyzję w swoim pierwszym pięciorundowym pojedynku wieczoru w organizacji.

Poniżej aktualna karta walk gali UFC 268:

Walka o pas wagi półśredniej
170 lbs.: Kamaru Usman (c) vs. Colby Covington 2

155 lbs.: Michael Chandler vs. Justin Gaethje
185 lbs.: Luke Rockhold vs. Sean Strickland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *