Timothy Johnson szykowany na przeciwnika Fedora Emelianenko na gali Bellator 269

Dave Mandel-USA TODAY Sports / Bellator

Po tygodniach spekulacji, kto będzie jednym z ostatnich przeciwników w karierze dla „Ostatniego Cara” Fedora Emelianenko, wyłonił się faworyt – Timothy Johnson.

Bellator finalizuje trzyrundową walkę wieczoru dla Fedora Emelianenko (39-6 MMA, 3-2 BMMA), w której zmierzy się z byłym zawodnikiem UFC Timem Johnsonem (15-7 MMA, 3-3 BMMA). Bellator 269 odbędzie się 23 października w VTB Arena w Moskwie.

Organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu. O walce jako pierwsza poinformowała agencja TASS.

44-letni Emelianenko nie rywalizował od grudnia 2019 roku, kiedy pokonał Quintona Jacksona przez TKO w pierwszej rundzie na gali Bellator 237. Chociaż od 2017 roku rywalizował tylko cztery razy, Emelianenko ma bilans 3-1 po tych walkach. Przed przegraną przez nokaut z Ryanem Baderem, „Ostatni Car” awansował przez dwie rundy grand prix wagi ciężkiej Bellatora ze skończeniami nad Chaelem Sonnenem i Frankiem Mirem.

Od czasu ogłoszenia jego powrotu w dniu 25 czerwca, który został opóźniony z powodu pandemii COVID-19, wielu zawodników w mediach społecznościowych i wywiadach lobbowało za tym pojedynkiem. Fabricio Werdum i Matt Mitrione byli chętni na walkę, podobnie jak Josh Barnett i Jake Hager. Dodatkowo, prezydent organizacji Scott Coker wymienił wolnych zawodników Alistaira Overeema i Juniora Dos Santosa jako potencjalnych rywali.

Ostatecznie organizacja skupiła się na Johnsonie, który ostatnio walczył na gali Bellator 261 w czerwcu, kiedy to przegrał przez jednogłośną decyzję z Valentinem Moldavsky’m w pięciorundowym pojedynku o tymczasowy tytuł wagi ciężkiej. Porażka przerwała passę trzech zwycięstw 36-letniego Amerykanina.

Walka 23 października będzie przedostatnią w karierze Emelianenko, któremu pozostały jeszcze dwie walki w kontrakcie z Bellatorem. Oczekuje się, że ostatnia walka odbędzie się w Stanach Zjednoczonych lub Japonii, choć nie jest to jeszcze nic pewnego.

Poniżej aktualna karta walk gali Bellator 269:

Walka wieczoru
265 lbs.: Fedor Emelianenko vs. Timothy Johnson

265 lbs.: Vitaly Minakov vs. Tyrell Fortune
155 lbs.: Usman Nurmagomedov vs. TBA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *