Walka Michaela Chandlera z Justinem Gaethje na UFC 268 stanęła pod znakiem zapytania po wprowadzeniu obostrzeń w Nowym Jorku

lapelotita.com

Michael Chandler ma obawy, czy jego walka z Justinem Gaethje odbędzie się zgodnie z planem, jeśli UFC spróbuje zorganizować ją w Nowym Jorku na gali UFC 268.

Mihael Chandler (22-6 MMA, 1-1 UFC) i Justin Gaethje (22-3 MMA, 5-3 UFC) zgodzili się na wyczekiwane starcie w wadze lekkiej na UFC 268, która odbędzie się 6 listopada. Choć nie jest to jeszcze oficjalnie ogłoszone, organizacja ma nadzieję, że wydarzenie odbędzie się w Madison Square Garden w Nowym Jorku, jak to już stało się tradycją na początku listopada.

Problemem są jednak nowo wprowadzone w stanie obostrzenia, które wymagają dowodu szczepień na imprezy gastronomiczne, fitness i rozrywkowe. Gala UFC zaliczałaby się do tej ostatniej kategorii, a to mogłoby okazać się problematyczne dla Chandlera.

Chandler, były mistrz Bellatora i pretendent do tytułu wagi lekkiej UFC, powiedział, że obecnie nie jest zaszczepiony. Powiedział, że to się nie zmieni do czasu UFC 268, więc ma wątpliwości, czy będzie mógł walczyć – lub czy UFC w ogóle zorganizuje wydarzenie w tej lokalizacji.

„Właśnie zobaczyłem, że (stan) Nowy Jork wprowadza kilka surowych obostrzeń na miasto Nowy Jork” – powiedział Chandler w środę na Instagram Live. „Zasadniczo wymagają, abyś był zaszczepiony (i) pokazał dowód szczepienia dla miejsc serwujących posiłki, klubów fitness i imprez. Oczywiście karta UFC zestawiona w Madison Square Garden  uważana jest za rozrywkę i zamkniętą imprezę. W tym momencie nie będę zaszczepiony. Nie wiem, ilu zawodników będzie, gdybym miał walczyć na tej karcie 6 listopada – jeśli ktokolwiek zawalczy 6 listopada w Madison Square Garden – nie wiem, ilu zawodników będzie zaszczepionych. Nie mam danych, kto jest zaszczepiony, a kto nie jest.

Nie chodzi o to, że jestem antyszczepionkowcem. Nie chodzi o to, że nie wierzę w działanie szczepionki. Po prostu nie zamierzam przyjmować szczepionki, dopóki nie zostanie ona w 100 procentach zatwierdzona przez FDA. Mieliśmy setki badań klinicznych na szczepionki, które miał mój syn – odra i ospa wietrzna i wszystkie szczepionki, które były podawane przez 100 lat, które zostały udowodnione. Zobaczymy. Nie wiem, co się stanie. Szanse na to, że UFC będzie w stanie wyprzedać Madison Square Garden tylko z ludźmi, którzy są zaszczepieni, naprawdę zmniejszają ich zdolność do wyprzedania Madison Square Garden. Więc tak naprawdę nie wiem. Szczerze mówiąc, myślę, że to stawia pod znakiem zapytania, czy gala w Madison Square Garden faktycznie się odbędzie. UFC jest genialne, jest geniuszem w ustalaniu spraw i układaniu swoich walk. Ale jak już mówiłem, nie jestem antyszczepionkowcem. Uważam, że szczepionki są skuteczne. Myślę, że to wybór każdego, czy chce przyjąć szczepionkę. Ja nie będę zaszczepiony do 6 listopada, więc nie będę mógł występować ani bawić się w Madison Square Garden. Tak więc zobaczymy.”

Chandler ma za sobą walkę o tytuł, którą przegrał z Charlesem Oliveirą na UFC 262 w maju. Wygrywał walkę w pierwszej rundzie, zanim Oliveira odwrócił los pojedynku i zapewnił sobie zwycięstwo przez TKO w drugiej rundzie.

Celem Chandlera nadal jest zdobycie tytułu UFC, a pojedynek z byłym mistrzem WSOF i byłym tymczasowym mistrzem UFC Gaethje byłby dużym krokiem w kierunku kolejnej walki o pas.

Jednak teraz wydaje się, że jest trochę niepewności wokół walki i organizacji gali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *