Kelvin Gastelum nie przyjmie żadnej innej walki niż pojedynek mistrzowski, ponieważ w grę wchodzi tylko zdobycie pasa

Esther Lin, MMA Fighting

Kelvin Gastelum skupia się teraz na zdobyciu mistrzostwa UFC w kategorii średniej.

Kelvin Gastelum (15-3, 1NC), który wygrał 17 edycję programu The Ultimate Fighter, pokonał dzisiaj po zaciętej batalii Ronaldo „Jacare” Souzę (25-6, 1NC) podczas UFC 224, czym bardzo przybliżył się do mistrzowskiego starcia w kategorii średniej UFC.

Kelvin znajduje się aktualnie w serii dwóch zwycięstw z rzędu, podczas których pokonał byłego mistrza – Michaela Bispinga i Ronaldo „Jacare” Souzę. Wcześniej zanotował porażkę z Chrisem Weidmanem oraz pokonał Vitora Belforta, ale pojedynek ostatecznie zmieniono na NC, ponieważ wykryto u niego ślady zażywania marihuany.

26-letni Gastelum uważa, że zrobił wystarczająco wiele, aby zasłużyć wreszcie na walkę mistrzowską.

Jestem przekonany, że następna moja walka powinna być starciem mistrzowskim. Nie sądzę, żebym zaakceptował jakąś inną walkę, jeżeli nie miałaby statusu walki o pas. Jestem najbardziej aktywnym zawodnikiem w kategorii średniej. Wszyscy zawodnicy których pokonałem znajdują się w top 10 rankingu, albo są byłymi mistrzami, więc czuję, że na to zasłużyłem.

Obecnym mistrzem kategorii średniej UFC jest Robert Whittaker (19-4), który w przyszłym miesiącu będzie bronił swojego pasa z zawodnikiem, którego nie tak dawno pokonał, Yoelem Romero (13-2). Jeżeli z jakichś powodów nie doszłoby do pojedynku Whittaker – Romero, to Kelvin twierdzi, że gotów jest poczekać i przystąpić do walki mistrzowskiej.

Zdecydowanie czuję, że zasłużyłem na title-shota. Więc mogę siedzieć i czekać, abym został kolejnym pretendentem do pasa.

2 thoughts on “Kelvin Gastelum nie przyjmie żadnej innej walki niż pojedynek mistrzowski, ponieważ w grę wchodzi tylko zdobycie pasa

  1. No no, trzeba przyznać że popłynął trochę. Bisping to lucky-looser i pokonanie go to nic specjalnego. Jeśli chodzi o Jacare to ok zgodzę się że wygrana pchnie go w górę, ale żeby żądać ts-a? Wielu już tak gadało że nie wezmą nic poza walką o pas, a życie weryfikowało. Jak dla mnie to powinien zawalczyć z kimś jeszcze, np. Weidman, Rokhold. Jeśli pokona któregoś z nich to oczywiście, jestem zdania że powinien dostać ts-a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.