K-1 World GP Final 16 szczegółowe informacje

Po wielu spekulacjach związanych z problemami finansowymi Fighting and Entertainment Group (FEG), K-1 Grand Prix Final 16 w końcu się odbędzie 29 października w Nanjing Olympic Sports Center w Chinach.

Badr Hari, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników kickboxingu i człowiek, który na K-1 World GP 2010 pokonał Alistaira Overeema, również przygotowuje się do powrotu. Hari był nieobecny na scenie K-1 od czasu Grand Prix w 2010 roku z powodu licznych problemów z prawem.

Bad Hari, Hedy Gerges, Tyrone Spong, Ruslan Karaev, Daniel Ghita, Ben Edwards, Melvin Manhoef, Dzevad Poturak, Siergiej Lascenko, Rico Verhoeven oraz Anderson „Braddock” Silva to zawodnicy, którzy są na karcie walk Final 16 a pięć kolejnych nazwisk poznamy w późniejszym terminie.

Mimo, że wielu fanów będzie zachwyconych faktem, że Hari ponownie będzie walczył, niewiadomą są jeszcze pozostali zawodnicy.

Finałowa ósemka z zeszłego roku, która walczyła w K-1 World Grand Prix czyli Peter Aerts, Semmy Schilt, Kyotaro, Gokhan Saki, Siala-Mou „Mighty Mo” Siliga i ewentualnie mistrz Alistair Overeem nie zostali wymienieni w karcie walk. Alistair nie będzie bronił swojego tytułu głównie dlatego, że podpisał niedawno kontrakt z UFC. Co do pozostałych nazwisk wymienionych wyżej nie zostało jeszcze nic potwierdzone.

Producent K-1 Sadaharu Tanikawa ujawnił, że prowadził rozmowy z Bas’em Boon’em i Golden Glory w którym trenuje Schillt, Overeemi Gokhan Saki, ale nie wspomniał o ich nieobecności na karcie walk. Tanikawa powiedział jednak, że Final 16 będzie produkowany we współpracy z Showtime i Simonem Rutz’em, który prowadzi Hari’ego, Sponga, Ghite, Gergesa i Karaeva obecnych na liście.

Dodatkowo, niektóre miejsca są obsadzane przez zawodników, którzy zwyciężyli regionalne turnieje lecz w tym roku z powodu problemów finansowych takie turnieje nie odbyły się. W przeszłości również fani mieli możliwość oddania głosów i zdecydowania kto wystąpi w turnieju lecz w tym roku takiej możliwości nie będzie.

Brak danych jest co do emisji Final 16 w Japonii, ale w prowincjach Nanjing i Jiangsu galę będzie transmitować Jiangsu Broadcasting Corporation. Jak na razie nie wiadomo nic o planach transmisji przez HDNet na Amerykę Północną.

Sadaharu Tanikawa obiecał, że Nanjin Olympic Sport Center Gmnasium, które pomieści 13.000 osób to dopiero początek ekspansji K-1 w Azji, również Singapur został wyróżniony jako miasto dla organizowania przyszłych gal K-1.

Rozmawiając za pośrednictwem transmisji internetowej , Tanikawa nie odniósł się do problemów finansowych dotyczących FEG oraz przeniesienia znaków towarowych K-1 do firmy Barbizon.

9 thoughts on “K-1 World GP Final 16 szczegółowe informacje

 1. Wreszcie dobra wiadomość związana z K-1. Mam nadzieje, że w końcu to ruszy i będzie tak jak za dawnych, dobrych czasów. Ja sobie sportów walki bez WGP k-1 nie wyobrażam:) Tak samo jak nie wyobrażam sobie, żeby w ewentualnych finałach nie było zawodników Golden Glory(choć Overeem nie będzie na pewno raczej).

 2. Przy takim towarzystwie stawiam na Hesdyego Gergesa; jest podobnego kalibru zawodnikiem co Hari i mniej przyjmuje uderzeń, co w turnieju,zwlaszcza gdzie są czołowi ciężcy uderzacze ma ogromne znaczenie.

 3. @Bill też tak myśle, Gerges ma szanse wygrać ten turniej. Tym bardziej, że Badr mial przerwe a w ich ostatnim pojedynku przegrał z Egipcianinem w kontrowersyjnych okolicznościach, ale wg mnie nie poradził sobie psychicznie ). Badr Hari ma największy potencjał, ale ma słabą psychike i obrone. No ale przynajmniej zawsze ryzykuje i dobre sie to ogląda.

 4. Gerges!? HAHAAHAHA,ała, Spong namiesza i jeśli Saki będzie obecny to Saki. Poza tym hari to wygra ,numero uno. Jeśli miał bym postawić SIano to na moje oko tak to będzie wyglądać
  1. Badr Hari
  2.Saki lub Spong
  3. Saki lub SPong
  4. Melvin Manhoef.
  Liczę na Melvina że ogarnie się ze swoim hardcorowym stylem 🙂

 5. Wielka szkoda ze nie bedzie overeema bo moglo by byc genialne starcie z Badrem. Licze ze pojawi sie Saki,Aerts,Schilt i Kyotaro. Ale super sprawa ze wraca karaev bo to bardzo efektowny fighter i sercem jestem za nim i harim! Chociaz saki mógłby namieszać . Szkoda szkoda ze nie bedzie Overeema….

  REMY BONJASKY IS THE BEST FIGHTER !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *