Josh Koscheck – wywiad przed UFC 95 !

MMANews.com: Jak poszły twoje przygotowania do nadchodzącej walki z Paulem Thiago na UFC 95?

Josh Koscheck: Jest dobrze. Trening jest prawie zakończony, teraz jeszcze ostatni tydzień zanim w niedziele znajdę się w Londynie. Ogólnie wszystko poszło naprawdę dobrze.

Czy zmieniłaś coś w treningu do nadchodzącej walki. To będzie pierwszy raz kiedy musisz lecieć samolotem na tak dużą odległość ?

Nie… Wszystko było w stu procentach tak samo jak do każdej innej walki. Tylko po prostu patrzę na inna walkę.. Próbuję sprawdzić się i wyjść stamtąd z kolejnym zwycięstwem. Naprawdę nie obchodzi mnie to gdzie walczę i za ile czasu się tam dostenę. Będę miał potrzebny czas na zaaklimatyzowanie. Po prostu pojawię się i będę walczyć.

Nie oczekujesz zmęczenia podróżą spowodowana zmiana czasu, oraz ze odbije się to na tobie?

Nie, dostanę się tam sześć dni przed czasem więc będę w stanie dostosować i nie martwię się o to.

Co myślisz o Paulo Thiago?

Hmmm, Tak naprawdę nie wiem nic o nim. Wiem, że on jest facetem z ju-jitsu i, że jest z Brazylii, ale nigdy nie widziałem jakiejś jego walki. Żeby być z tobą szczery to, nawet nie wiem jak on wygląda. Dowiem się wszystko na konferencji prasowej, oraz na ważeniu, wiesz o co chodzi. To jest walka.. Wejdę i będę walczyć, a gdy pokonam go, wrócę do Stanów I będę gotowy następnego przeciwnika.

Walczyłeś cztery razy w 2008, a to będzie twoja pierwsza walka w 2009r. Podobno planujesz walczyć sześć razy w 2009, jeżeli będzie możliwe. Jakie są twoje plany?

Tak spróbuję walczyć pięć lub sześć razy w tym roku na pewno i staram się naciskać na UFC, bym mógł walczyć. Chce być zajęty i walczę tak dużo jak mogę, oraz zwyciężać, tyle razy ile będę w stanie.

Więc zaplanowałeś walczyć co dwa miesiące?

Tak, taki jest plan. To jest jedyny sposób , żeby zarobić pieniądze prawda?

Co starasz się trenować w szczególności?

Całkiem dużo pracuje nad wszystkimi elementami. Zapasy, ju-jitsu, muay thai oraz moja wydolność. W tej grze musisz być przygotowany do wszystkiego. Kiedy walczysz z najlepszym facetem na świecie, czy też najgorszym musisz być gotowy, by walczyć wszędzie i kiedykolwiek. Jestem przygotowany by wrócić na szczyt albo pozycje na pewno.

Z jakimi zawodnikami trenujesz regularnie podstawy?

Trenowałem z  Mike Swick, Jon Fitch, który pokonał niedawno Akihiro Gono, Cain Velasquez, Christian Wellsch, Josh Thomson, który jest mistrzem w Strikeforce. Jest dużo młodych zawodników, którzy są głodni walki i starają się dostać na wielkie gale. Mamy dużo zawodników, z którymi mogę ciężko trenować.

Podobno Strikeforce podjęło umowy z niektórymi facetami z twojego klubu ?

Tak zdecydowanie. Jestem szczęśliwy z tego powodu, ponieważ to jest do dla nich szansa by dostać się tam i pokazać swoje umiejętności, zarobić pieniądze i pokazać, że trenują w AKA. Więc to jest zdecydowanie dobra rzecz dla tych facetów. Wierzę, że następne będzie UFC. Scott Coker jest dobrym promotorem więc pomoże paru facetom dostać się tam.

Chciałbyś powiedzieć coś do swoich sponsorów i fanów ?

Tak, chciałbym podziękować Sprawl Fight Shorts. Możecie sprawdzić moją kolekcje odzieży w Marclothing.com. Dla moich fanów, niech po prostu wspierają ten sport.. Dzięki za wspieranie mnie, ale nie tylko mnie bo wszystkich zawodników. Przyjdź i ciesz się z tego sportu.. Ten sport zależy od fanów i doceniamy wszystko, to co robicie dla nas.

Ostatnie pytanie Josh, masz jakiś plan na UFC 95?

Och nie wiem. Naprawdę nie wiem, co on pokaże. Po prostu będę reagować na to co on zrobi. Na pewno dotkniemy się rękawicami. Zacznę walkę stojąc na stopach, a potem już nie wiadomo, jak potoczy się dalej.

Dzięki Josh, życzę powodzenia.

Żaden problem, dzięki.

One thought on “Josh Koscheck – wywiad przed UFC 95 !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *