Jorge Masvidal kontuzjowany, nie zawalczy z Leonem Edwardsem

Jeff Bottari / Zuffa LLC

Pojedynek mocnych półśrednich usunięty z rozpiski grudniowej gali.

Hunter Campbell przekazał wczoraj stacji ESPN wiadomość, która na pewno nie była wyczekiwana przez fanów. Z powodu kontuzji Jorge Masvidal (35-15, 12-8 w UFC, #7 w rankingu UFC) wycofał się z walki przeciwko Leonowi Edwardsowi (19-3 1 NC, 11-2 1 NC w UFC. #3 w rankingu UFC). Starcie w kategorii 170 funtów miało być częścią karty głównej gali UFC 269.

Zawodnik z Jamajki najprawdopodobniej nie wystąpi podczas eventu i będzie czekał na gotowość Kamaru Usmana, który obecnie dzierży pas wagi półśredniej. Gotowość podjęcia rywalizacji z Leonem na UFC 269 wyrazili już: Gilbert Burns, Belal Muhammad i Khamzat Chimaev.

Edwards nie przegrał walki od grudnia 2015r. kiedy rywalizował właśnie z Usmanem, wówczas musiał uznać wyższość rywala po pełnym dystansie i decyzji sędziów. Od tamtej pory 30-latek pokonał m.in. Rafaela dos Anjosa, Nate’a Diaza i Donalda Cerrone.

Gala UFC 269 odbędzie się 11 grudnia w Las Vegas, w walce wieczoru Charles Oliveira podejmie Dustina Poiriera w obronie pasa wagi lekkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *