Jon Jones – wywiad

 jon Jones

Wywiad jaki udzielił Jon Jones  przed i po wygranej walce ze Staphenem Bonnarem, którą stoczył na UFC 94.Początki:

14 miesięcy temu zacząłem trenować z Bomb Squad Team. Poznałem ich przez przyjaciela rodziny Ryana Ciotoli – mojego menadżera i to on mi powiedział o tej drużynie z Cortland koło Nowego Jorku. Zacząłem z nimi trenować jakieś 6 miesiecy przed moja pierwszą walką i to z nimi wygrałem 6 walk w ciągu 2 miesięcy, zanim skontaktowało się z nami UFC.

Trening:

Przygotowanie do tej walki było inne niż dotychczas. Przed walką z Bonnarem miałem 12 tygodniowy obóz treningowy na którym skupialiśmy się na muay thai i jiu jistu. Chcielismy się skoncentrować na uderzeniach i chwytach i nałozyc na to moje doświadczenie w zapasach.

Pojedynek:

Uważam, że słabością Stephana są jego zapasy i zamierzam to wykorzystać na swoją korzyść. Zamierzam używać wielu dziwnych ruchów żeby wybić go z rytmu. Wiele osób było zachwyconych moja pierwszą walka w UFC z powodu nieortodoksyjnych technik. Stosuję je, żeby dać dobry show i wytrącić przeciwnika z jego planu walki. Cieszę się na walkę z Bonnarem, bo ma on agresywny styl, podobnie jak ja. To będzie na pewno ekscytująca walka dla fanów.  Chciałbym podziękować firmie MMA Sports Nutrition za wspacie i zaprosić na sobotnia walke.

Wywiad po walce:

– Zmieniłeś się psychicznie od występu w UFC 94?

Jon Jones: Nie zmieniłem się psychicznie. Ciągle jestem gotów żeby ciągle siebie sprawdzać i zwiększać swoje umiejętności

– Zazwyczaj jesteś zawodnikiem który kontroluje rytm walki przeciwników i zaskakujesz ich swoimi szalonymi uderzeniami i kopnięciami. Jak się ten plan udał tym razem?

JJ: Szalone uderzenia zawsze były częścią mojej gry i zawsze staram się narzucić przeciwnikowi swoją wolęco pozwala kontrolować rytm walki.

– Możesz opisać swój typowy dzień kiedy przygotowujesz sie do walki?

JJ:Ranki zaczynam od pięciomilowego biegu, a potem skupiam się na różnych ćwiczeniach ukierunkowanych na MMA. Kontroluję również moją dietę. Zdrowo się odżywiam, żeby wytrzymać reżim moich treningów.

– Co jest najtrudniesze po odniesieniu sukcesu?

JJ: Nie odczułem żadnych zmian od ostatniej walki. Musze twardo stać na ziemi i ciężko trenować.

–  Co było najwazniejszym punktem zwrotnym w twoim życiu?

JJ: Właśnie zaczynam mieszkać sam i dostosowuję się do samodzielnego życia.

– Kto był dla ciebie najwiekszym wzorem?

JJ: Mój starszy brat Artur, za to jak się zachowuje na Uniwersytecie Syracuse. Stara się być jak najlepszym sportowcem i studentem jak może.

– Masz ulubionych zawodników którzy cię inspirują?

JJ: Bardzo lubię oglądać Andersona Silvę ze względu na umiejętności jakie prezentuje w klatce. Ma podobną budowę ciała jak ja i staram się używać wiele z technik, które on stosuje.

– Z kim chciałbyś walczyć w następnej walce?

JJ: Chciałbym walczyć o tytuł w wadze lekko ciężkiej kiedy tylko będzie to możliwe.

– Co uważasz za swoją najmocniejszą stronę, a co musisz jeszcze poprawic?

JJ: Najlepsze mam zapasy, a za najsłabsze uważam moje kończenia.

– Gdzie widzisz siebie za 2 lata?

JJ: mam nadzieję byc wśród najlepszych i walczyć o tytuł.

– Mówi się, ze Tap Out Magazine uzna siebie zaodkrycie roku 2008. Czy mozesz powiedziec przeciwnikom i fanom kim jest Jon Jones?

JJ: Jestem skromnym zawodnikiem, który ma zamiar sie rozwijać.  Oczekujcie czegoś ekscytującego i nieoczekiwanegomoich następnych walkach.

A tu kilka co lepszych akcji Jona: http://blip.tv/play/AfWSPYvTeQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *