Johny Hendricks wciąż bez kontraktu z UFC, ale z dobrą perspektywą na powrót do dywizji półśredniej oraz zainteresowaniem ze strony KSW

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były mistrz w wadze półśredniej UFC, Johny Hendricks wciąż pozostaje wolnym strzelcem odkąd dobiegł końca jego kontrakt po ostatniej walce, ale ten stan rzeczy prawdopodobnie wkrótce się zmieni.

Od ostatniej przegranej walki przez TKO w drugiej rundzie z Paulo Costa na UFC 217 w listopadzie ubiegłego roku, Johny Hendricks (18-8) pozostaje bez kontraktu. Wydaje się jednak, że te dni dobiegają końca i Hendricks przygotowuje się do powrotu do UFC.

Według byłego mistrza, UFC przymierza się do zakontraktowania go w dywizji półśredniej, czyli w kategorii w której niegdyś rządził jako mistrz. O szczegółach dotyczących powrotu do UFC, Hendricks opowiedział podczas rozmowy na czacie z radiem MMAJunkie.

„Muszę walczyć o to, co chcę osiągnąć. Nie jestem typem faceta, który mówi: „Nie, myślę, że zasługuję na więcej.” Wrócę tam, gdzie chcę być w dywizji półśredniej. Naprawdę w to wierzę. Zaczynam być coraz szybszy. Pracuję tutaj z trenerem, Ryanem. Pracował nad moją szybkością ruchu, eksplozywnością – i ilekroć robię te rzeczy, a potem wracam i trenuję boks lub cokolwiek innego, wszyscy widzą, że robię postępy i staję się szybszy i moja waga spada.

Zaraz po mojej ostatniej walce wysłałem do nich [UFC] e-maila, mówiąc: „Hej, chcę wrócić do wagi 170 funtów. Oczywiście, nie chcecie mnie w 185. Rozumiem to. W rzeczywistości, jedynym powodem, dla którego doszedłem do wagi 185 funtów, było to, że myślałem, że mam jeszcze jedną walkę w moim kontrakcie. Więc poszedłem tam z myślą, walić 170, pójdę do 185, a następnie możemy renegocjować kontrakt…

Nie muszę dodawać, że dostałem dwóch wielkich kolesi i nie poszło to tak, jak chciałem. Po walce z nimi naprawdę coś do mnie dotarło, ponieważ powiedziałem: „Stary, oni nie kopią tak mocno”. Nadal mogę zranić tych wszystkich z wagi średniej swoimi ciosami i kopnięciami. Jeśli więc mogę zranić tych ze 185 funtów, to co mogę zrobić, jeśli wrócę do 170. To buduje moją pewność siebie i wierzę w moją moc, wierzę w to, co mogę zrobić.”

Jako ciekawostkę warto dodać, że na wieść o tym, że Johny Hendricks wciąż pozostaje bez kontraktu z UFC zareagował jeden z właścicieli federacji KSW Martin Lewandowski, który zapytał Hendricksa, czy był kiedykolwiek w Polsce.

One thought on “Johny Hendricks wciąż bez kontraktu z UFC, ale z dobrą perspektywą na powrót do dywizji półśredniej oraz zainteresowaniem ze strony KSW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *