Hitowe starcie Hassa vs. Królik, Anzorge vs. Biłas i Paweł Hadaś na PFN2 w Zawierciu

Fot. fanpage organizacji PFN na Facebooku

Organizacja Polish Fight Night nie zwalnia tempa, co więcej wchodzi na jeszcze większe obroty. Po udanej gali w Siemianowicach Śląskich przyszedł czas na Zawiercie z jeszcze mocniejszą kartą walk niż poprzednio.

Doskonale zapowiada się starcie Michała Królika z Bartoszem Hassą. „Matrix” to najlepszy zawodnik kickboxingu w wadze lekkiej w naszym kraju, „Hassek” z kolei to jeden z najlepiej rokujących zawodników młodego pokolenia, który już mocno przebija się do krajowej czołówki.

Drugim oficjalnie potwierdzonym pojedynkiem było starcie w kategorii półciężkiej – Norbert „Azja” Anzorge vs. Damian „Biłek” Biłas. Biłas to znany zawodnik MMA, walczący m.in. dla największych organizacji w kraju i za granicą, takich jak: PLMMA, M1 czy ACB, dla którego ta walka będzie debiutem w kickboxingu. „Azja” z kolei to trener i doświadczony, efektownie walczący 38-letni zawodnik, który swoją pierwszą zawodową walkę z kickboxingu stoczył w 2008 r. Aktualnie Norbert wraca do aktywnych startów po kilkuletniej przerwie, w kwietniu br. na Radomszczańskiej Gali Sportów Walki znokautował znacznie cięższego Słowaka, Tomasa Klimacka.

Fot. fanpage organizacji PFN na Facebooku

Innym znanym zawodnikiem MMA, który spróbuje swoich sił w formule K-1 jest Paweł Hadaś (7-1 MMA), którego przeciwnikiem będzie Kirył Len. Hadaś w MMA jest niepokonany od 2013 r. i od tego czasu ma passę siedmiu wygranych z rzędu. Jak poradzi sobie w walce na zasadach kickboxingu, przekonamy się już w czerwcu.

Kolejne walki i zawodnicy będą zapewne anonsowani na bieżąco, ale już teraz gala PFN 2 zapowiada się wyśmienicie.

Poprzednio gala w Siemianowicach Śląskich była transmitowana za darmo przez internet a komentatorem i gościem honorowym był Artur „Kornik” Sowiński. Czy i tym razem Artur swoją obecnością uświetni galę? Dowiemy się już niebawem.

Druga gala Polish Fight Night odbędzie się 7 czerwca w Zawierciu i w przeciwieństwie do pierwszej edycji, która była dostępna jedynie dla zaproszonych gości, ta będzie biletowana i ogólnodostępna dla kibiców.

Nietypowy termin gali (7 czerwca to czwartek), wynika z odbywających się w tym czasie Dni Zawiercia i organizatorzy PFN w porozumieniu z miastem Zawiercie postanowili dołączyć do obchodów, proponując wydarzenie sportowe na bardzo wysokim poziomie.

Jędrzej Kowalik

Informacja Prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *