Joe „Daddy” Stevenson zwolniony z UFC

(fot. thesportsjury.com)

Po czterech porażkach z rzędu, były pretendent do tytułu wagi lekkiej UFC oraz zwycięzca drugiego sezonu The Ultimate Fighter, Joe „Daddy” Stevenson (31-14) został oficjalnie zwolniony z UFC.

Stevenson rozpoczął karierę w UFC z imponującym wynikiem 5-1, przegrywając tylko z Joshem Neer’em (przez decyzję), natomiast wygrywał z Melvinem Guillard’em, Yves’em Edwards’em i Kurtem Pellegrino.

Cztery kolejne zwycięstwa doprowadziły do starcia o tytuł z BJ Penn’em w styczniu 2008 roku. Stevenson przegrał ten pojedynek przez duszenie zza pleców w ostatniej minucie drugiej rundy. Od tamtej walki Stevensonowi wiodło się różnie w UFC.

Solidne zwycięstwa nad Gleisonem Tibau, Spencerem Fisherem i Natem Diazem dawały szansę Stevensonowi, ale zaraz potem nadchodziły porażki, które zmniejszały nadzieję, że „Daddy” powróci na szczyt.

Joe niedawno zszedł do niższej kategorii wagowej 145 funtów ze względu na wielokrotne porażki, ale Javier Vazquez który wygrał z Joe na UFC Live 4 ostatecznie wyeliminował go z dalszych walk.

Ostatecznie Joe Stevenson opuszcza szeregi UFC z rekordem 8-8.

4 thoughts on “Joe „Daddy” Stevenson zwolniony z UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *