Jimi Manuwa uważa, że Jon Jones powinien stoczyć jedna walkę zanim dostanie pojedynek o pas

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Zawodnik wagi półciężkiej UFC Jimi Manuwa twierdzi, że w interesie Jona Jonesa jest stoczenie walki na przetarcie zanim stanie do pojedynku o tytuł.

W ostatnim czasie zrobiło się głośno o tym kto zostanie pretendentem do tytułu wagi półciężkiej i następnym przeciwnikiem Daniela Cormiera. Dwoma kandydatami są aktualnie Jon Jones i Jimi Manuwa. Pytanie, co zdecyduje UFC i kogo zestawi z Cormierem? Bardzo prawdopodobne jest to, że tę szansę dostanie Jon Jones, ale to będzie też zależało od tego, czy będzie gotowy do tej walki. Z kolei Jimi Manuwa jest zdania, że „Bones” powinien jeszcze zawalczyć jedną walkę zanim zmierzy się o pas. Według niego miałaby to być walka rozgrzewkowa mająca pomóc mu pozbyć się rdzy po długiej przerwie.

— Nie chcę, aby Jones przeskakiwał kolejkę. Ciężko pracowałem, nokautowałem ludzi i wierzę, że zasłużyłem na walkę o pas. On jest najlepszym z najlepszych, ale był poza grą przez rok, czy dwa lata. Uważam, że potrzebuje rozgrzewkowej walki i myślę, że on o tym wie. Nie można niedoceniać Jonesa. On jest najlepszym zawodnikiem w historii spośród wszystkich kategorii — może on i Demetrious Johnson po swojej walce na UFC on FOX 24. Sam nie wiem. Wiem, że skończyłem wszystkie swoje walki w spektakularny sposób. Nie miałem decyzji. Jestem teraz jak Mike Tyson w tej dywizji. Myślę, że oni wszyscy wiedzą, że jestem twardym przeciwnikiem dla każdego.

Zgadzacie się z Jimim  Manuwa? Też uważacie, że Jon Jones powinien stoczyć jeszcze jedną walkę zanim zmierzy się w pojedynku o pas?

3 thoughts on “Jimi Manuwa uważa, że Jon Jones powinien stoczyć jedna walkę zanim dostanie pojedynek o pas

  1. To jest dywizja Jonesa – Cormier nawet z 5 pasami bedzie tylko tym drugim i on sam o tym wie. Dlatego caly czas dyskredytuje Jonesa w mediach. zeby ludzie go znienawidzili i wtedy moze zaczna uznawac Cormiera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *