Jéssica Andrade powróci do dywizji słomkowej UFC w walce z Amandą Lemos w kwietniu

Była mistrzyni UFC w wadze słomkowej Jéssica Andrade powróci do tej dywizji 23 kwietnia, kiedy to zmierzy się z Amandą Lemos.

Informację o tej walce jako pierwszy podał w piątek dziennikarz MMA Guilherme Cruz. Będzie to pierwsza walka Andrade w wadze 115 funtów od czasu przegranej przez niejednogłośną decyzję z Rose Namajunas w 2020 roku.

Walka z Namajunas dała Brazylijce bonus Fight of the Night i była rewanżem za zwycięstwo Andrade w pojedynku o tytuł na UFC 237 w 2019 roku. Ta wygrana walka również została nagrodzona dwoma bonusami Fight of the Night i Performance of the Night po znokautowaniu Namajunas efektownym slamem.

W związku z tym, że Rose Namajunas powróciła na tron wagi słomkowej, Andrade może być blisko od potencjalnej trylogii z „Thug Rose”, po swoim powrocie do kategorii 115 funtów.

Po tym jak Andrade (22-9 MMA, 13-7 UFC) straciła tytuł na rzecz Zhang Weili i przegrała rewanż z Namajunas, spróbowała swoich sił w wadze muszej, gdzie uzyskała bilans 2-1, z czego obie wygrane były skończeniami.

Najpierw pokonała Katlyn Chookagian przez TKO w październiku 2020 roku. Następnie pokonała Cynthię Calvillo przez TKO na UFC 266. Pomiędzy tymi walkami była walka o tytuł przeciwko Valentinie Shevchenko, walka, w której Andrade przegrała przez TKO z dominującą mistrzynią.

Brazylijka Amanda Lemos ma rekord zawodowy 11-1 i ma bilans 5-0 w UFC. Jedyną porażkę poniosła pięć lat temu w walce z Leslie Smith. Po dołączeniu do UFC, trzy z czterech pierwszych zwycięstw Lemos to wygrane przed czasem. W swojej ostatniej walce z Angelą Hill, zwyciężyła przez niejednogłośną decyzję. Lemos jest obecnie notowana na #10 miejscu w rankingu wagi słomkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.