Paddy Pimblett zestawiony na UFC Londyn przeciwko Rodrigo Vargasowi

Paddy Pimblett Instagram

Powrót Paddy’ego Pimbletta do klatki UFC jest już ustalony, ale zmianie uległ jego przeciwnik.

„The Baddy” Pimblett (17-3 MMA, 1-0 UFC) ma wystąpić po raz drugi w UFC w dniu 19 marca, mierząc się z Rodrigo Vargasem (12-4 MMA, 1-2 UFC) w walce w wadze lekkiej. Walka ma się odbyć na gali UFC Londyn podczas powrotu UFC do O2 Arena w Londynie w Anglii. Wiadomość o walce została najpierw podana przez MMA Fight Club, a później potwierdzona przez wiele źródeł.

Wcześniej prezydent UFC Dana White wspominał, że Pimblett stanie do walki z Jaredem Gordonem. Później jednak to zestawienie zostało zdementowane przez menadżerów zarówno Pimbletta jak i Gordona.

Pimblett będzie starał się kontynuować swój sukces z debiutu w UFC. Wygrał swój debiut w Oktagonie we wrześniu 2021 roku, pokonując Luigiego Vendraminiego przez TKO pod koniec pierwszej rundy w szybkim pojedynku.

Pimblett jest znany ze swojego rozrywkowego stylu walki i charyzmy. Przed startem w UFC miał długą karierę w Cage Warriors, co zaowocowało licznymi walkami o tytuły w latach 2016-2018.

Vargas jest również po swoim pierwszym zwycięstwie w UFC. Były zawodnik Combate Americas przerwał w kwietniu ubiegłego roku złą passę dwóch porażek przez decyzję z Alexem da Silvą i dyskwalifikację po nielegalnym uderzeniu kolanem w walce z Brokiem Weaverem, powracając do klatki przeciwko Zhu Rong i wygrywając przez jednogłośną decyzję.

Pimblett dołączy do karty walk, która już teraz posiada mocny skład zawodników trenujących w Anglii. Na gali mają się pojawić takie nazwiska jak Tom Aspinall i Molly McCann, a także debiutujący w UFC Muhammad Mokaev i Jake Hadley.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.