Neil Magny powróci do Oktagonu w walce przeciwko Maxowi Griffinowi na gali UFC Fight Night 205

Zawodnicy wagi półśredniej UFC Neil Magny i Max Griffin zmierzą się na zbliżającej się gali UFC Fight Night 205 w Columbus, która odbędzie się 26 marca.

Dziennikarz MMA Marcel Dorff jako jeden z pierwszych podał informację o zestawieniu pojedynku.

Magny (25-8 MMA, 18-7 UFC) domagał się walki z szybko rozwijającym się zawodnikiem wagi półśredniej Khamzatem Chimaevem, ale negocjacje nie powiodły się. Teraz czeka go trudne starcie z Griffinem. Magny wygrał cztery z pięciu ostatnich walk w Oktagonie, w tym ostatnio z Geoffem Nealem na UFC on ESPN 24. W wadze półśredniej jest sklasyfikowany na #8 miejscu i ma na swoim koncie zwycięstwa nad Robbiem Lawlerem i Li Jingliangiem.

Griffin (18-8 MMA, 6-6 UFC) zdołał odrodzić swoją karierę w UFC dzięki trzem zwycięstwom z rzędu, w tym prawdopodobnie największemu zwycięstwu w swojej karierze nad Carlosem Conditem na UFC 264. Condit, były pretendent do tytułu, tuż po walce ogłosił przejście na emeryturę. Poprzednie zwycięstwa Griffina, to wygrane z Ramizem Brahimajem przez TKO i Songiem Kenanem przez KO.

Magny ma świetną okazję, aby zaprezentować się w walce z solidnym przeciwnikiem, jakim jest Griffin. Dzięki wygranej, Magny może liczyć na pojedynek z zawodnikiem z pierwszej piątki wagi półśredniej w swoim kolejnym występie w Oktagonie.

Griffin, który nie jest notowany w rankingach, chce się wykazać i kontynuować swój rozwój w wadze 170 funtów. Zwycięstwo może sprawić, że znajdzie się w ścisłej czołówce wagi półśredniej.

UFC planuje dużą kartę na powrót do Ohio. Głównym wydarzeniem będzie starcie w wadze półciężkiej pomiędzy byłym mistrzem Janem Błachowiczem a Aleksandarem Rakicem. W wadze muszej zmierzą się Askar Askarov i Kai Kara-France, a także powróci ulubieniec fanów Matt Brown na walkę z Bryanem Barbereną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.