Jan Błachowicz vs Ovince St. Preux na gali UFC Fight Night 104!

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images
Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Jan Błachowicz poznał swojego następnego rywala. Będzie to bardzo doświadczony zawodnik, który niedawno mierzył się o pas tymczasowy wagi półciężkiej.

Jan Błachowicz (19-6) powraca do Oktagonu UFC po przegranej walce z Alexandrem Gustafssonem. Polak przegrał przez jednogłośną decyzję, ale pokazał się w tym pojedynku z bardzo dobrej strony szczególnie zagrażając Szwedowi w stójce. Dla zawodnika z Cieszyna będzie to 6 walka dla największej organizacji na świecie. Jak na razie Błachowicz 2 razy wygrał oraz 3 razy schodził pokonany. W przeszłości był mistrzem KSW w wadze półciężkiej oraz stoczył po jednej walce dla takich organizacji jak: Full Contact Prestige oraz World Absolute FC.

Ovince St. Preux (19-9) przegrał swoje dwie ostatnie walki, z Jonem Jonesem oraz Jimi Manuwą. Walka z Jonesem była pojedynkiem o tymczasowy pas wagi półciężkiej. Pomimo dobrej postawy, Ovince okazał się zbyt słaby na byłego wielokrotnego mistrza UFC.  St. Preux jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. W czasie swojej dotychczasowej kariery okazał się lepszy m.in. od takich zawodników jak: Patrick Cummins, Mauricio Rua, Nikita Krylov czy Gian Villante. Dla organizacji UFC stoczył 11 walk z czego wygrał 7 a przegrał 4. Występował m.in. dla organizacji Strikeforce, EFC oraz XFC.

Gala UFC Fight Night 104 odbędzie się 4 lutego w Houston w hali Toyota Center. W walce wieczoru zmierzą się ze sobą Dennis Bermudez oraz Chan Jung Jung.

7 thoughts on “Jan Błachowicz vs Ovince St. Preux na gali UFC Fight Night 104!

  1. Będzie bardzo ciężko. Trudno wyczuć czy ostatnia walka OSP była wypadkiem przy pracy, czy już idzie w dół. Jeśli zawalczy jak ostatnio to na pewno szanse są. A tak btw. Janek kończąc kariere będzie mógł być z siebie dumny, walczył w najlepszej lidze świata, z najlepszymi zawodnikami świata. Bez względu na to jak mu dalej pójdzie to jest gość legendą Polskiego mma (nie mylić z legendami niedzielnego mma).

  2. OSP może obalać Janka bo ma świetne zapasy no i warunki ma świetne i nokautujący cios. Osp będzie faworytem w tym starciu aczkolwiek Manuwa nie dał rady Janka znokautować a to już coś 🙂 bo Manuwa znokautował OSP. wiem wiem mma math nie działa 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *