Jan Błachowicz przepowiada skończenie Israela Adesanyi na UFC 259: „Lewe wysokie kopnięcie na głowę”

mmajunkie.com

Jan Błachowicz ma nadzieję, że zaszokuje świat MMA i skończy Israela Adesanyę, kiedy obydwaj spotkają się w walce o tytuł wagi półciężkiej w przyszłym miesiącu na gali UFC 259.

Błachowicz, który zdobył wakujący pas wagi półciężkiej po zwycięstwie przez TKO nad Dominickiem Reyesem we wrześniu ubiegłego roku, spróbuje zatrzymać Adesanyę, który jest obecnie mistrzem wagi średniej, przed awansem i zdobyciem kolejnego tytułu UFC. Sukces „The Last Stylebender’a” będzie oznaczał, że stanie się zaledwie piątym zawodnikiem w historii UFC, który został podwójnym mistrzem.

Podczas gdy Błachowicz jest na fali w kategorii 205 funtów, z bilansem 8-2 w swoich ostatnich 10 występach w Oktagonie, Adesanya pozostaje zdecydowanym faworytem ich super walki w przyszłym miesiącu. To znajomy teren dla polskiego mistrza, ale Adedanya jest kolejną przeszkodą, którą zamierza pokonać, nawet jeśli ma on  rekord20-0 i jest lepszym stójkowiczem.

„Widzę nokaut w drugiej rundzie. Lewe wysokie kopnięcie na głowę. To jest to co widzę, tak” – powiedział Błachowicz w rozmowie z Johnem Hyon Ko z SCMP.

Błachowicz z czasem okazał się jedną z najbardziej destrukcyjnych sił w wadze 205 funtów w ciągu ostatnich kilku lat. Gdyby nie porażka przez TKO z Thiago Santosem w 2019 roku, Błachowicz miałby już osiem zwycięstw z rzędu na koncie. Cieszynianin w dużej mierze polegał na swojej sile ciosu – zakończywszy trzy z czterech ostatnich zwycięstw przez nokaut lub TKO – i zawdzięcza to wszystko matce naturze.

„Kocham góry. Góry dają mi dużo energii, wiesz? To jest coś, co uwielbiam robić podczas mojego obozu treningowego. To najlepszy sposób, w jaki mogę zrobić moje cardio, ponieważ góry są naprawdę trudne. Przede wszystkim zabierają ci energię, ale kiedy wracasz do swojego miasta, oddają ci ją podwójnie. Dlatego właśnie kocham góry.”

Jeśli Adesanya wpadł w tarapaty przeciwko zawodnikowi wagi średniej Kelvinowi Gastelumowi, to równie dobrze może zostać rozbity przez takiego uderzacza jak Błachowicz. „The Last Stylebender” będzie musiał być w fenomenalnej formie, aby uniknąć katastrofy i nie ulec śmiałej przepowiedni Błachowicza.

Gala UFC 259 odbędzie się 6 marca w UFC APEX w Las Vegas. Na gali odbędzie się również walka o tytuł mistrzowski w wadze piórkowej kobiet między misrrzynią Amandą Nunes i Megan Anderson oraz walka o tytuł mistrzowski w wadze koguciej między mistrzem Petrem Yanem a Aljamainem Sterlingiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *