Jake Shields vs. Ray Cooper III walką wieczoru gali PFL 3 w Chicago

WSOF (PFL)

Poznaliśmy walkę wieczoru gali PFL 3 w Chicago.

Organizacja Professional Fighters League (PFL) zorganizuje w lato galę PFL 3 w stolicy USA, Waszyngtonie. Będzie to już trzecia numerowana gala organizacji, która wcześniej funkcjonowała pod nazwą World Series of Fighting (WSOF). Dzisiaj poznaliśmy również walkę wieczoru tej gali, a będzie nią pojedynek Jake’a Shieldsa (32-9-1, 1NC) z Rayem Cooperem III (13-5). Gala odbędzie się 5 lipca w hali Charles E. Smith Center.

Jake Shields to weteran MMA, który występował m.in. w UFC, Strikeforce i WSOF. Był mistrzem organizacji Strikeforce w wadze średniej oraz walczył o mistrzowski pas UFC w kategorii półśredniej, przegrywając z Georgesem St. Pierre. Wygrywał z wieloma wybitnymi zawodnikami m.in. z Robbiem Lawlerem, Damianem Maią, Tyronem Woodleyem, Carlosem Conditem czy Danem Hendersonem. W swojej ostatniej walce, która odbyła się podczas gali PFL 2 pokonał Danny’ego Davisa Jr.

Ray Cooper III to o wiele mniej doświadczony zawodnik niż swój przeciwnik. Pojedynek z Shieldsem będzie dla niego debiutem w organizacji PFL. Wcześniej występował na mniejszych amerykańskich galach, a w ostatniej walce przegrał z Henderssonem Ferreirą podczas gali Mid-Pacific Championships 5.

Podczas gali PFL 3 w Chicago zobaczymy również m.in. Abubakara Nurmagomedova (14-1), który jest kuzynem mistrza UFC w wadze lekkiej, Khabiba, a także Ricka Story’ego (19-9), który występował w organizacji UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *