Bellator planuje zorganizować kolejne turnieje w 2019 roku

Bardzo prawdopodobne, że organizacja Bellator zorganizuje w przyszłym roku więcej turniejów Grand Prix o czym poinformował szef organizacji Scott Coker.

Prezydent Bellatora powiedział w sobotę po gali Bellator 199, że będzie szukał takiego formatu walk, kiedy turniej Grand Prix wagi ciężkiej rozstrzygnie się pod koniec tego roku.

„Chcę najpierw przejść przez turniej wagi ciężkiej, ale myślę, że jest to dla nas świetny format. Wierzę, że jest miejsce w MMA na takie turnieje i myślę, że ten wielki turniej grand prix dowodzi, że jest to coś wartego pracy i uwagi.

Dla nas jest to wspaniała rzecz, ponieważ wyłoni on naszego nowego mistrza wagi ciężkiej. Ale nie zdziw się, jeśli zobaczysz inny turniej w przyszłym roku.”

Walką wieczoru gali Bellator 199 był czwarty pojedynek ćwierćfinałowy turnieju wagi ciężkiej między mistrzem wagi półciężkiej Ryanem Baderem (25-5 MMA, 3-0 BMMA) a Muhammedem „King Mo” Lawalem (21-7 MMA, 10-6 BMMA), którego Bader pokonał przez TKO w 15 sekund pierwszej rundy. Dzięki temu zwycięstwu Ryan Bader awansował do półfinałów turnieju, gdzie spotka się z Mattem Mitrione (21-7 MMA, 10-6 BMMA).

Zwycięzcy walk z karty głównej Aaron Pico i Jon Fitch zasygnalizowali, że zgłosiliby się na ochotnika do turnieju, gdyby organizacja tworzyła drabinki.

„W wadze 145 funtów, tylko w samych zapasach i walkach, jest wielu dobrych chłopaków”, powiedział Pico (3-1 MMA, 3-1 BMMA), który pokonał Lee Morrisona (19-9 MMA, 0-1 BMMA ) w 70 sekund po ciosie w tułów. „Ale gdyby kiedykolwiek coś się pojawiło, byłby to piekielnie mocny turniej. Na pewno pojawi się wiele osób.”

Bohater walki co-main event Jon Fitch (31-7-1 MMA, 1-0 BMMA), który pokonał na punkty Paula Daleya (40-16-2 MMA, 6-3 BMMA) powiedział, że chce wspiąć się na szczyt rankingu tak szybko, jak to możliwe, ponieważ czas działa na jego niekorzyść. Gdyby pas mistrza wagi półśredniej był w stawce, turniej mógłby przyspieszyć jego misję.

„W tej chwili jest wielu naprawdę mocnych zawodników wagi półśredniej, a sposób, w jaki robią to z zawodnikami wagi ciężkiej w turnieju, wydaje się odnosić sukces. Może być fajnie.”

Jako promotor, Scott Coker nie jest debiutantem jeśli chodzi o format turniejowy. Będąc szefem organizacji Strikeforce zorganizował kilka turniejów m.in. Grand Prix wagi ciężkiej w 2012 roku, który zebrał wiele pozytywnych opinii i odniósł duży sukces w telewizji Showtime. Po objęciu stanowiska szefa Bellatora w 2014 roku, przeszedł z turniejowej struktury organizacji pojedynków na rzecz aktualnie stosowanego schematu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *