Islam Makhachev uważa, że Michael Chandler nie zasługuje na walkę o pas wagi lekkiej UFC

riadagestan.ru

Rywalizujący w wadze lekkiej UFC Islam Makhachev twierdzi, że rywal z dywizji Michael Chandler nie zasługuje na walkę z Charlesem Oliveirą o wakujący tytuł wagi lekkiej UFC.

W zeszłym tygodniu dobry przyjaciel Makhacheva, były mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov, ogłosił przejście na emeryturę w MMA. Oznacza to, że pas mistrza został zwakowany, a organizacja szybko zestawiła pojedynek Oliveira vs Chandler jako walkę wieczoru gali UFC 262 w Houston, która ma wyłonić nowego mistrza. Na papierze jest to świetna walka pomiędzy dwoma zawodnikami z pierwszej piątki rankingu wagi lekkiej UFC, ale niektórzy uważają, że nie było to właściwe zestawienie.

Oliveira wygrał osiem walk z rzędu w UFC, więc większość ludzi spodziewała się, że to on będzie walczył o wakujący pas w następnej kolejności, ale niektórzy, w tym Makhachev, nie zgadzają się z tym, żeby Chandler dostał walkę o pas zamiast takich zawodników jak Dustin Poirier czy Justin Gaethje. A to dlatego, że były mistrz Bellatora stoczył w UFC tylko jedną walkę, wygrywając przez nokaut z Danem Hookerem na UFC 257. To jedno zwycięstwo według Islama, to za mało w porównaniu z tym, co inni zrobili w Oktagonie.

W rozmowie z RT Sport, Makhachev skrytykował zestawienie Oliveira vs. Chandler. Jego zdaniem, UFC powinno było zestawić Oliveirę z Justinem Gaethje lub Dustinem Poirierem.

„Szczerze mówiąc, myślę, że Oliveira na to zasługuje. Ma dobrą passę zwycięstw, ale nie zgadzam się z tym, że Chandler powinien tam być. Stoczył jedną walkę w UFC i nie został przetestowany. Ta pierwsza walka szybko się skończyła. Myślę, że Justin Gaethje lub Dustin Poirier mogliby walczyć o tytuł. Ale UFC zawsze ma swoje własne plany.”

Justin Gaethje nie jest zadowolony z tego, że został pominięty w walce o tytuł, natomiast Dustin Poirier prawdopodobnie został pominięty, ponieważ bardziej zależy mu na walce w trylogii z Conorem McGregorem. Makhachev ma jednak po części rację. Wspaniała kariera mistrzowska, jaką miał Chandler, rozgrywała się poza Oktagonem. Dla zawodników, którzy od lat walczą w UFC, nie jest łatwo zaakceptować, że nowicjusz dostaje walkę o tytuł przed nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.