Hesdy Gerges zwolniony z GLORY i skazany na 4 i pół roku więzienia

Kickboxer Hesdy Gerges został skazany na 54 miesiące więzienia za handel narkotykami i został już zwolniony z organizacji GLORY.

Minie bardzo dużo czasu nim zawodnik wagi ciężkiej, Hesdy Gerges będzie miał możliwość stoczenia kolejnej walki. Gerges został skazany wraz z czterema innymi osobami na okres 4 i pół roku oraz grzywnę w wysokości 22 000 euro. Zawodnik planuje odwołać się od wyroku, „zawalczę jeszcze przed tym gorzkim końcem”. Jeśli odwołanie nie zostanie zaakceptowane, Gergesowi nie zostanie zbyt wiele czasu na stoczenie jakiejkolwiek walki, za to na pewno będzie miał mnóstwo czasu na przemyślenia zza krat celi.

Równocześnie z podaniem informacji o postawieniu zarzutów zawodnikowi, organizacja GLORY natychmiast zerwała kontrakt z Gergesem. Dyrektor GLORY, Jon Franklin potwierdził tę informację serwisowi Bloody Elbow:

„Hesdy Gerges został zwolniony z GLORY i usunięty z rankingu. GLORY nie będzie tolerować tego typu nielegalnych działalności i usunie każdego, kto naruszy kodeks zarówno w ringu jak i poza nim.”

Hesdy Gerges swoją ostatnią walkę stoczył na gali GLORY 18 na której przegrał z Benjaminem Adegbuyi. 30-letni zawodnik pochodzenia egipsko-holenderskiego posiada rekord 45-14-1 i 2-2 w GLORY. Jest byłym mistrzem It’s Showtime, który wygrywał z takimi zawodnikami jak Badr Hari, Daniel Ghita oraz Ruslan Karaev.

3 thoughts on “Hesdy Gerges zwolniony z GLORY i skazany na 4 i pół roku więzienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.