Edson Barboza chce znokautować Bobby’ego Greena

Brazylijczyk jest świetnie przygotowany do dzisiejszego boju.

W co-main evencie dzisiejszej gali UFC Fight Night 57 zmierzą się Edson Barboza (14-2, 8-2 w UFC, #11 w rankingu UFC) i Bobby Green (23-5, 4-0 w UFC, #7 w rankingu UFC). Obaj zawodnicy należą do czołówki dywizji lekkiej i wskazanie faworyta tej walki przysparza pewnych problemów. Brazylijczyk zapewnia, że jest bardzo dobrze przygotowany i zechce skończyć walkę przed czasem.

Moje przygotowanie jest lepsze niż przed jakąkolwiek inną walką. Nigdy nie byłem tak dobrze przygotowany i czuję się lepiej w każdym aspekcie walki. Jeśli on popełni błąd walka się skończy. Znokautuję go przy pierwszej okazji.”

Barboza podkreśla swoje mocne strony a jednocześnie komplementuje swojego najbliższego rywala.

Moje nogi są dobrze wytrenowane, wiele kopałem podczas moich treningów. Mój zasięg jest dobry, moja gra bazuje na trzymaniu dystansu. Myślę, że moje kopnięcia dają mi sporą przewagę. On jest świetnym zawodnikiem, jest niepokonany od dłuższego czasu. Jego walki są zawsze trudne a on jest na dobrym miejscu w rankingu. Jestem szczęśliwy mogąc mierzyć się z najlepszymi zawodnikami w dywizji.”

W rankingu UFC Edson zajmuje obecnie jedenastą pozycję podczas gdy jego dzisiejszy przeciwnik jest siódmy. Zwycięzca walki Barboza vs. Green zanotuje rankingowy awans ale nadal będzie daleki od walki z mistrzem kategorii lekkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.