Gokhan Saki pozbawiony tytułu GLORY oraz bez kontraktu

Gokhan Saki

Gokhan Saki (81-16, 1 NC) nie jest już związany kontraktem z organizacją GLORY, a tytuł mistrza wagi półciężkiej został zwakowany.

Stało się tak dlatego, ponieważ Gokhan Saki od ponad roku jest zawodnikiem nieaktywnym. Jego dwie ostatnie walki w GLORY odbyły się w kwietniu zeszłego roku na gali GLORY 15: Istanbul gdzie pokonał Nathana Corbetta i Tyrona Sponga zdobywając tytuł mistrza wagi półciężkiej. Saki stoczył w kwietniu tego roku walkę z Sebastianem Ciobanu, ale było to na gali GFC Fight Series 3 w Dubaju.

Co dalej z tytułem wagi półciężkiej GLORY? Na szczęście długo nie trzeba będzie czekać na nowego mistrza ponieważ zostanie on wyłoniony podczas wielkiej łączonej gali Bellatora i GLORY Bellator 142: „Dynamite!”, która odbędzie się 19 września.

Powodem odebrania Sakiemu tytułu oraz nieprzedłużenia z nim umowy był brak aktywności legendy kickboxingu oraz brak porozumienia w sprawie kontraktu. Według zasad organizacji, mistrz musi obronić swój tytuł w ciągu roku od jego zdobycia. W przeciwnym razie pas zostaje zwakowany.

Według dyrektora generalnego GLORY, Jona J. Franklina – organizacja opóźniała podjęcie tej decyzji mając nadzieję na znalezienie porozumienia z Gokhanem Saki w sprawie jego występu na gali Bellator 142: „Dynamite!”.

„Działając w dobrej wierze, chcieliśmy negocjować z Gokhanem Saki kwestię obrony tytułu na karcie walk wrześniowej gali, pomimo tego, że minął już rok od jego zdobycia. Nie mogliśmy do tego doprowadzić, ale nasza dywizja półciężka doczeka się walki o pas i tę szansę dostanie dwóch naszych zawodników. Będziemy też czekać na powrót Gokhana Saki do GLORY i jesteśmy przekonani, że to wkrótce nastąpi.”

Organizacja ma zamiar kontynuować negocjacje z byłym mistrzem i weteranem kickboxingu z 16-letnim stażem, aby wrócił jeszcze przed końcem roku. Saki dla GLORY stoczył dziewięć walk z czego siedem wygrał.

Informację o tym, kto będzie rywalizował o tytuł organizacja poda w przyszłym tygodniu. Prawdopodobnym zestawieniem może być pojedynek między Saulo Cavalari i Zackiem Mwekassa. Cavalari to numer #2 w rankingu i wygrał turniej o pretendenta wagi półciężkiej na GLORY 18 nokautując Mwekassę, który zajmuje #3 miejsce w rankingu.

Danyo Ilunga – numer #1 – też może być kandydatem do tej walki, ale bardziej prawdopodobnym może być zestawienie Cavalari vs Mwekassa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *