Gdyby Israel Adesanya pokonał Jana Błachowicza, jego kolejnym celem miał być pas wagi ciężkiej w walce ze Stipe Miocicem

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Israel Adesanya miał plany, aby spróbować zostać pierwszym w historii mistrzem UFC w trzech kategoriach wagowych, ale plany te zweryfikował mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz, który pokonał Adesanyę na gali UFC 259.

Według trenera Israela Adesanyi, Eugene’a Bareman’a, gdyby Adesanya został mistrzem wagi półciężkiej, przeszedłby do dywizji ciężkiej, gdyby obecny mistrz Stipe Miocic ponownie obronił pas.

„Myślę, że mogę na to odpowiedzieć, bo jest już po wszystkim, przegraliśmy. Jeśli wywalczylibyśmy tytuł, ja i nasi menadżerowie oraz nasz zespół, zamierzaliśmy przejść całą drogę” – powiedział Eugene Bareman w Sirius XM. „Dlaczego się zatrzymywać? Mieliśmy zamiar iść w górę, ale nie ma to nic wspólnego z Jonem Jonesem. Israel stwierdził, że zbyt mocno przyjaźni się z Francisem Ngannou, aby z nim walczyć. Jeśli jednak Stipe Miocic wygra, mieliśmy zamiar iść na 100 procent do końca”.

Eugene Bareman powiedział, że było wsparcie dla Israela Adesanyi, aby przejść od zdobycia tytułu wagi półciężkiej do tytułu wagi ciężkiej. Jednak te plany zostały zniweczone wraz z przegraną Adesanyi przez decyzję z Janem Błachowiczem na UFC 259.

Chociaż więcej osób chciało zobaczyć Adesanyę w starciu z Jonem Jonesem, gdyby Israel wygrał, Bareman mówi, że Jones nigdy nie był celem w ich planach. Zamiast tego chodziło o tworzenie historii i zdobywanie tytułów w trzech różnych kategoriach wagowych.

„Jon Jones, on nie pojawia się w żadnym z naszych planów. Kiedy planujemy karierę Israela, on nie istnieje w żadnej z tych decyzji” – powiedział Bareman o planach Adesanyi po UFC 259. „Jedyną osobą, która istnieje w głowie i życiu Jona Jonesa jest Israel… Jeśli pokonalibyśmy Błachowicza, mieliśmy zamiar spróbować zrobić to, co nigdy wcześniej nie zostało zrobione. Biorąc pod uwagę, że Miocic wygrałby obronę pasa.”

Wraz z przegraną, Israel Adesanya doznał pierwszej zawodowej porażki 20-1, ale nadal jest mistrzem wagi średniej. Wspomniał, że odważył się zostać kimś wielkim i nie udało mu się. Teraz zejdzie z powrotem do 185 funtów i nadal będzie rządził w tej dywizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.