Gale KSW 53 i FEN 28 nie odbędą się w zaplanowanych miejscach. Istnieje ryzyko całkowitego odwołania wydarzeń

Fot. KSW

To oczywiście skutek rozprzestrzeniającego się po całym świecie koronawirusa, którego 18 przypadków odnotowano w Polsce. Dziś podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, co dotyczy również gal KSW 53 oraz FEN 28.

Dziś przed południem, Premier Mateusz Morawiecki poinformował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, że podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

Oznacza to, że zarówno gala KSW 53, która była zaplanowana na 21 marca w łódzkiej Atlas Arenie, jak i FEN 28, która miała się odbyć 28 marca w Hali Globus w Lublinie nie odbędą się w zaplanowanych miejscach.

Dziennikarz Artur Mazur zapytał zarówno Martina Lewandowskiego z KSW jak i Pawła Jóźwiaka z FEN o zaistniałą sytuację oraz jakie działania zostaną wobec niej podjęte.

https://twitter.com/Art_Mazur/status/1237315500549574656?s=20

„Komentarz na szybko od @martinksw: jesteśmy zmuszeni przenieść galę @KSW_MMA 53 do studia, transmisja odbędzie się oczywiście w PPV, musimy wszystko jeszcze przekalkulować i zreorganizować, oficjalna decyzja zostanie ogłoszona dziś lub jutro”

Następnie Martin Lewandowski doprecyzował swoją poprzednią wypowiedź stwierdzając, że nie ma pewności co do tego, czy gala w ogóle się odbędzie.

„Jeszcze słowo od @martinksw, który wyraził się nieprecyzyjnie i zadzwonił przed chwilą z prośbą o doprecyzowanie. „Nie ma ostatecznej decyzji, czy gala odbędzie się w studiu. Planujemy zorganizować ją w studiu, ale musimy wszystko przeliczyć i zreorganizować. Wówczas zdecydujemy””

Głos zabrał również Paweł Jóźwiak z FEN:

„Gadałem na szybko @JozwiakPawe na temat gali @FENmma w Lublinie. „Analizujemy sytuację i rozważamy , czy jesteśmy w stanie udźwignąć organizację gali bez udziału publiczności. Rozważamy różne w warianty biznesowe. Dajemy sobie czas do końca tygodnia” – to jego komentarz”

Sytuacja jest bardzo trudna, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że organizacje zdecydują się na całkowite odwołanie swoich gal, ponieważ ich organizacja bez udziału publiczności może przynieść więcej strat niż zysku. To pierwsza taka sytuacja i organizatorzy, zawodnicy oraz fani muszą dostosować się do zaleceń rządu.

AKTUALIZACJA

Współwłaściciel KSW Maciej Kawulski poinformował właśnie na łamach WeszłoFM, że gala KSW 53 została całkowicie odwołana.

„Teraz na #WeszloFM @MaciejKawulski – szef KSW. Najbliższa gala KSW 53 w Łodzi zostaje całkowicie odwołana! Będą zwroty za bilety. „nie jesteśmy w stanie zrobić walk na Atlas Arenie przy pustych trybunach. W MMA nie wchodzi w grę rozwiązanie rodem z piłki nożnej, to trudne”

2 thoughts on “Gale KSW 53 i FEN 28 nie odbędą się w zaplanowanych miejscach. Istnieje ryzyko całkowitego odwołania wydarzeń

  1. Tak organizacja wydarzenia mma jakim jest ksw bez publiczności to by było bez sensu należy za ten bajzel podziękować chińczykom za korona wirusa minie trochę czasu zanim wszystko wróci do normy .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.