Valentina Shevchenko uważa, że Weili Zhang straci tytuł mistrzyni w kolejnej walce

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrzyni wagi muszej UFC Valentina Shevchenko ma wątpliwości co do tego, czy Weili Zhang zdoła długo utrzymać tytuł mistrzyni wagi słomkowej.

W pojedynku co-main event gali UFC 248, Weili Zhang wygrała z Joanną Jędrzejczyk przez niejednogłośną decyzję. Dla Chinki była to jej pierwsza obrona mistrzowskiego pasa od czasu zdobycia go po zwycięstwie w pierwszej rundzie przez nokaut w walce z Jessicą Andrade.

Chociaż Zhang wykonał zadanie, Shevchenko uznała, że to Jędrzejczyk powinna wygrać na kartach sędziowskich. Mistrzyni wagi muszej mówi również, że występ mistrzyni sprawia, iż wierzy w to, że Zhang straci tytuł w kolejnej walce.

„Dobrze się zaprezentowała. Jest silna. Ale widać było, że jak tylko włączy się do prawdziwej rywalizacji, na najwyższym poziomie rywalizacji przeciwko topowym zawodniczkom wówczas ma problemy. Widać było, jak trudna była ta walka z Joanną, jej walka, jak trudne to było. I naprawdę nie widzę Weili broniącej swojego pasa w kolejnej walce o tytuł.”

To, dlaczego Shevchenko uważała, że Polka wygrała tę walkę jest proste.

„Moim zdaniem, Joanna wygrała tę walkę, ponieważ jej celność ciosów była lepsza. I owszem, doznała tej opuchlizny na głowie, ale to było tylko po jednym ciosie.”

Jednak Shevchenko nie jest sędzią i to Weili Zhang zgarnęła wygraną. Nie wiadomo, z kim będzie walczyć w kolejnym pojedynku. Nie jest wykluczony rewanż z Joanną Jędrzejczyk, choć jest to mało prawdopodobne. Bardziej realny scenariusz to walka ze zwyciężczynią pojedynku między dwiema byłymi mistrzyniami Rose Namajunas a Jessicą Andrade. Shevchenko uważa, że Rose Namajunas dostaje kolejną szansę na walkę o tytuł i pokona mistrzynię z Chin.

Jeśli jednak Weili Zhang pozostanie mistrzynią wagi słomkowej przez dłuższy czas, Valentina Shevchenko jest zainteresowana pojedynkiem z nią, ponieważ twierdzi, że będzie to łatwa walka.

„Chętnie będę z nią walczyć i nie widzę żadnych trudności w tej walce.”

Póki co, Valentina Shevchenko stanie do obrony swojego tytułu wagi muszej w pojedynku z Joanne Calderwood, który odbędzie się na gali UFC 251 zaplanowanej na 6 czerwca w Perth w Australii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *