Tatiana Suarez nie wróci prędko do Oktagonu

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Prezydent UFC, Dana White, przekazała aktualne informacje na temat pretendentki do tytułu wagi słomkowej Tatiany Suarez po sobotniej gali UFC 248. Wieści nie są zbyt optymistyczne.

Tatiana Suarez (8-0 MMA, 5-0 UFC) jest uważana przez wielu fanów MMA i dziennikarzy za najbardziej perspektywiczną zawodniczkę w dywizji 115 funtów, która zasługuje na walkę o tytuł. Suarez jest niepokonana w swojej zawodowej karierze i w kilku stoczonych pojedynkach w UFC pokazała, że może rywalizować o najwyższe trofeum. W swojej ostatniej walce w czerwcu 2019 roku Suarez pokonała Ninę Ansaroff i obecnie plasuje się na 3. miejscu w dywizji.

Problem z Suarez polega jednak na tym, że od jakiegoś czasu ma ona kontuzję szyi i od prawie roku nie jest w stanie rywalizować. Rozmawiając z Aaronem Bronsteterem z TSN po UFC 248, Dana White poinformował o stanie zdrowia Suarez. Okazuje się, że zawodniczka nie będzie mogła wrócić do Oktagonu w najbliższym czasie ze względu na kolejną kontuzję.

„Nie jest z nią w porządku. Nie jest jeszcze gotowa do walki. Tatiana pracuje nad czymś, ma problemy z szyją, stara się to załatwić.”

Ta wiadomość oznacza, że Suarez prawdopodobnie nie dostanie walki o pas z mistrzynią wagi słomkowej Weili Zhang, która pokonała Joannę Jędrzejczyk w totalnej wojnie na UFC 248. Najprawdopodobniej zamiast Suarez, w kolejnej walce o pas z  mistrzynią zmierzy się zwyciężczyni wlaki co-main event gali UFC 249 pomiędzy byłymi mistrzyniami Jessicą Andrade i Rose Namajunas.

Tatiana Suarez musi teraz wyleczyć wszystkie swoje kontuzje, aby wrócić do Oktagonu. Ze względu na swoje elitarne zapasy, Suarez prawdopodobnie byłaby bardzo trudną rywalką dla Weili Zhang w walce o tytuł. Jednak biorąc pod uwagę dłuższą przerwę, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem dla Suarez po powrocie do klatki wydaje się być walka na dotarcie. Nie wiadomo jednak, kiedy w ogóle do niej dojdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *