Gala UFC 249 nie odbędzie się w Nowym Jorku

Czy jedna z najbardziej wyczekiwanych gal tego roku dojdzie do skutku?

Komisja Sportowa stanu Nowy Jork oficjalnie poinformowała, że z powodu epidemii koronawirusa gala UFC 249, zaplanowana na 18 kwietnia, nie będzie mogła odbyć się w Nowym Jorku.

Ze względów ostrożności i wytycznych Centrum Kontroli Chorób stanu Nowy Jork, Komisja Sportowa stanu Nowy Jork poinformowała UFC, że gala UFC 249 nie może odbyć się w Nowym Jorku.

Informacja ta nie jest zaskoczeniem a jedynie potwierdzeniem tego, czego mogliśmy się spodziewać w obecnej sytuacji. Z kolei prezydent UFC, Dana White, w wielu wypowiedziach zapewniał, że walki zaplanowane na galę UFC 249 dojdą do skutku, ale prawdopodobnie nie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Jako walkę wieczoru gali oznaczonej numerem 249 zaplanowano elektryzujące starcie o pas wagi lekkiej między Khabibem Nurmagomedovem i Tonym Fergusonem, które w przeszłości już czterokrotnie było odwoływane.

Władze organizacji na pewno dokładają starań by tak szlagierowe starcie się odbyło jednak względy bezpieczeństwa takie jak zamykanie granic kolejnych krajów i odwoływanie lotów mogą spowodować, że nie będzie to możliwe.

One thought on “Gala UFC 249 nie odbędzie się w Nowym Jorku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.