Jon Jones skomentował walkę Israela Adesanya z Yoelem Romero na UFC 248

Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones oglądał niedawny pojedynek o tytuł wagi średniej pomiędzy mistrzem Israelem Adesanya a Yoelem Romero na gali UFC 248 i postanowił odnieść się do tej walki.

W dniu 8 marca w Las Vegas, Yoel Romero stanął do pojedynku o mistrzowski pas wagi średniej mierząc się mistrzem Israelem Adesanya w nadziei na sprawienie mu pierwszej porażki w zawodowej karierze i odebranie tytułu w pierwszej obronie. Romero wszedł do tej walki jako zastępstwo za kontuzjowanego Paulo Costę, mając za sobą dwie przegrane walki właśnie przeciwko Coście i Robertowi Whittakerowi.

Walka niestety nie sprostała wysokim oczekiwaniom i była wręcz nudna, a obydwaj zawodnicy sprawiali wrażenie, jakby nie dali z siebie wszystkiego w tym pojedynku. Ostatecznie walkę wygrał przez kontrowersyjną jednogłośna decyzję Israel Adesanya (48-47 x2, 49-46). Niemniej jednak, kilku zawodników, w tym Jon Jones uważa, że to Romero powinien być zwycięzcą tego starcia.

Kilka dni po gali w Las Vegas, Jon Jones zabrał głos w sprawie tego pojedynku wypowiadając się pozytywne na temat Yoela Romero na swoim Twitterze oraz Instagramie.

„Yoel jest prawie 10 lat starszy ode mnie i prawie wygrał tę walkę bez używania swoich zapasów. To wszystko, co powiem.”

„Bracie jesteś dopiero kilka lat w rywalizacji w stójce, a przewalczyłeś z nim w stójce przez 25 minut. Myślę, że bardzo dobrze reprezentujesz siebie i swoją drużynę. Chętnie zobaczyłbym, że jesteś bardziej wszechstronny, wykorzystujący swoje zapasy i grappling, to by zrobiło różnicę. Walczyłeś z nim tam, gdzie był najlepszy i był tak blisko. Jestem z ciebie dumny.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *