Floyd Mayweather komentuje informacje o potencjalnym przejściu do UFC

Mark J Rebilas/USA Today Sports

Po tym jak Joe Rogan zdradził rozmowę z Daną White’m na temat rozmów o potencjalnym przejściu Floyda Mayweathera do UFC, w środowisku MMA rozpętało się prawdziwe szaleństwo.

Po wielu wcześniejszych komentarzach Mayweathera na temat jego walki w Oktagonie UFC, których raczej nikt nie traktował poważnie, teraz wydaje się, że jest coś na rzeczy. Mayweather stwierdził, że mógłby szybko zarobić miliard dolarów, biorąc trzy walki w UFC, a następnie stoczyć pojedynek rewanżowy z Conorem McGregorem w Oktagonie.

Prezydent UFC Dana White potwierdził słowa Joe i ujawnił, co się naprawdę dzieje. White powiedział w rozmowie z ESPN, że rozmowy są prawdziwe.

„Rozmawiamy z Floydem o umowie z UFC. To jest prawda. Mówił o [boksie] z Conorem McGregorem. Czy to było prawdziwe? Czy słyszałeś, żeby Floyd mówił o wielu rzeczach, które nie są prawdziwe? On zazwyczaj zdradza sekrety, kiedy pojawia się w mediach, a potem to wszystko się dzieje.

Jesteśmy zainteresowani zrobieniem czegoś z Floydem. Wszystko jest realne do zrobienia. Walka Mayweather vs. McGregor stała się rzeczywistością. Wszystko jest możliwe.”

W zeszłym tygodniu Floyd powiedział, że UFC kontaktowało się z nim w sprawie nawiązania współpracy:

„Właśnie zadzwonili do mnie nie tak dawno temu i poprosili, abym wrócił. Mogę wrócić z powrotem. Gdybym chciał, mogę wrócić do UFC. Mógłbym iść walczyć w Oktagonie. Mogę załatwić trzy lub cztery walki w Oktagonie i zarobić miliard dolarów. Pamiętaj, jestem Floydem „Money” Mayweatherem.”

Teraz w ostatnim wywiadzie Floyd powiedział nieco więcej na ten temat i w pewnym sensie położył kres plotkom w tym temacie.

„Jeśli zdecyduję się przejść do UFC i stoczyć trzy lub cztery walki, a następnie zawalczyć z Conorem McGregorem, mogę zarobić na tym miliard dolarów. Po prostu nie wiemy, co przyniesie przyszłość Floydowi Mayweatherowi.

Po prostu mówię, że mógłbym to zrobić. Nie zamierzam tego robić, ale mówię, że mogę zarobić miliard dolarów. Nigdy nie powiedziałem, że będę walczył w UFC. Nigdy tego nie powiedziałem. Móc, a chcieć, to dwie różne rzeczy. Jednak nie zrobię tego.”

Cóż, wygląda na to, że Floyd Mayweather tym ostatnim komentarzem uciął wszelkie spekulacje na temat rozpoczęcia przygody z MMA, przejścia do UFC i stoczeniu kilku walk w nowej dla siebie formule oraz rewanżu z Conorem McGregorem.

Machina poszła w ruch i plotki, spekulacje i ostatnie komentarze sprawiły, że zawodnicy i komentatorzy MMA, a zwłaszcza ci z UFC zaczęli wypowiadać się na temat przejścia Mayweathera do UFC, a niektórzy nawet zaproponowali mu pojedynek w Oktagonie.

Na pierwszym miejscu mistrz wagi lekkiej Conor McGregor, który na słowa Mayweathera  o tym, że nie planuje walk w UFC, nazwał go…

Mistrz wagi muszej Demetrious Johnson zaoferował swoją osobę jako rywala w pojedynku GOAT vs GOAT i byłby skłonny do przejścia do wyższej kategorii, by zawalczyć z Mayweatherem.

Kolejnym, który chciałby zmierzyć się z legendą boksu jest Cub Swanson, który powymieniałby się ciosami z Floydem.

Inni zawodnicy i komentatorzy byli również podekscytowani tymi wieściami jak również zdają się powątpiewać w to, że Floyd Mayweather zdecyduje się na rywalizację w MMA.

2 thoughts on “Floyd Mayweather komentuje informacje o potencjalnym przejściu do UFC

  1. nie wiem, chyba nie znam takiej drugiej osoby jak DW – jak cos gosc powie, to sie ma jakos 70% na to, ze bedzie zupelnie inaczej, a jesli mowi cos o czyms b.waznym, to zasadniczo 100% pewnposci, ze bedzie na odwrot.
    Juz wczoraj FMY powiedzial, ze absolutnie nie bedzie walczyl w UFC, ze jest zasadnicza szansa miedzy „moglbym zarobic 1 mld dolarow, a zarobie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.