Fabian Edwards znokautował Lyoto Machidę na gali Bellator 281

Jeśli przed galą Bellator 281 Fabian Edwards nie miał znaczącego zwycięstwa w swojej karierze, to teraz z pewnością wygraną z Lyoto Machidą i to w takim stylu można do takich zaliczyć.

W co-main evencie piątkowej gali w O2 Arena w Londynie Edwards (10-2 MMA, 5-2 BMMA) ogłuszył ciosem, powalił i pozbawił przytomności byłego mistrza UFC w wadze półciężkiej Lyoto Machidę (26-12 MMA, 2-4 BMMA). Wszystko to już w pierwszej rundzie.

Walka rozpoczęła się w typowym dla Machidy metodycznym tempie, ale Edwards szybko obudził swoją rodzimą publiczność, gdy po wyjściu z klinczu trafił krótkim łokciem. Cios wyraźnie zachwiał Machidą, który cofnął się, ale nie zdołał uciec.

Edwards parł naprzód i zadawał kolejne ciosy. Lewy sierpowy posłał Machidę na deski, gdzie spotkał się z kolejnymi ciosami, które pozbawiły go przytomności. Machida leżał na deskach przez dłuższy czas.

Fabian Edwards pokonał Lyoto Machidę przez KO (uderzenia) – runda 1, 3:18

Dzięki wygranej Edwards przerwał niemoc po dwóch przegranych walkach w swoim pierwszym starciu od czasu przegranej z Austinem Vanderfordem w maju 2021 roku. Machida przegrał cztery walki z rzędu. Walka na gali Bellator 281 była ostatnią walką w jego obecnej umowie i jego przyszłość jest niepewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.