Logan Storley został tymczasowym mistrzem wagi półśredniej po wygranej nad Michaelem Page’em na gali Bellator 281

Logan Storley jest tymczasowym mistrzem Bellatora w wadze półśredniej, czy się to komuś podoba czy nie, ale pojedynek z Michaelem Page’em nie był zbyt ekscytującym starciem.

W głównym wydarzeniu gali Bellator 281 Storley (14-1 MMA, 9-1 BMMA) wykorzystał swoje zapasy przez pięć rund i przez niejednogłośną decyzję pokonał Michaela Page’a (20-2 MMA, 16-2 BMMA).

Decyzja ta spotkała się z niezadowoleniem londyńskiej publiczności zgromadzonej w O2 Arena, która po oficjalnym odczytaniu werdyktu przez ringowego spikera Michaela C. Williamsa wybuczała Storleya.

„Nie wygwizdujcie mnie” – powiedział Storley w wywiadzie po walce. „Nie wygwizdujcie mnie za to, że wygrałem. Sami dobrze wiecie, jak kończyli kolesie walczący z nim w stójce. Zobaczymy się przy wyjściu.”.

Walka w ogólnym rozrachunku była słaba i nudna. Storley kontrolował Page’a przez większość pięciu rund, ale nie był w stanie zadać mu znaczących obrażeń, ani podjąć próby poddania. Page natomiast zadawał ciosy w charakterystyczny dla siebie, zabawny sposób.

Logan Storley pokonał Michaela Page’a przez niejednogłośną decyzję (48-47, 47-48, 49-46)

Tytuł tymczasowy został wprowadzony z powodu nieobecności niekwestionowanego posiadacza tytułu Yaroslava Amosova, który wstąpił do ukraińskiego wojska, aby bronić swojego kraju przed inwazją Rosji. Nie wiadomo, kiedy wróci do rywalizacji w klatce.

Po walce Storley wspomniał, że według niego walka pomiędzy Douglasem Limą i Jasonem Jacksonem będzie walką o miano pretendenta numer jeden, jeśli Amosov nie będzie gotowy do powrotu w najbliższej przyszłości.

Dzięki zwycięstwu Storley ma passę trzech wygranych walk. Jego jedyna porażka w karierze to przegrana z Amosovem przez niejednogłośną decyzję na gali Bellator 252 w listopadzie 2020 roku. Walka była wyczerpująca, obfitowała w grappling, a obaj zawodnicy pod koniec byli wyraźnie zmęczeni.

Przegrywając, Page przegrał po raz drugi w swojej zawodowej karierze. Porażka przerywa passę sześciu zwycięstw, która sięga jego jedynej porażki w zawodowej karierze: nokautu w walce z Douglasem Limą w maju 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *