Dziewczyny a Brazyliskie Jiu Jitsu

Artykuł ten poświęcamy pozytywom, jakich doświadczy kobieta uczestnicząc w zajęciach Bjj.

Pozytyw nr 1

Każda z pan marzy o szczuplej i zgrabnej sylwetce, wysiłek który trzeba włożyć w trening na macie na pewno zaprocentuje dobrymi efektami .”Kulając się” angażujemy wszystkie mięśnie, a przy okazji spalamy niepotrzebny balast w postaci tłuszczu.

Pozytyw nr 2

Samoobrona

Czasy są jakie są i na ulicach zbyt bezpiecznie nie jest , szczególnie na przemoc narazone są kobiety gdyż potencjalny oprawca zakłada że zaatakowana kobieta nie da sobie z nim rady. I tu z pomocą przychodzi Bjj i jego maksyma iż mniejszy czy słabszy może pokonać większego i silniejszego napastnika. Jako przykład można podać pozycję gardy w której to przewrócona kobieta może obezwładnic napastnika (czytaj pozbawic przytomności:) a następnie oddalić się i wezwać pomoc.

Pozytyw nr 3

Stres

Jedna z najlepszych metod rozładowania stresu jest – wysiłek fizyczny , zapominamy o dręczących nas problemach i odzyskujemy wewnętrzny spokój.

Pozytyw nr 4

„Główka pracuje”

Ważnym aspektem obok treningu fizycznego jest trening mentalny. Kontrola negatywnych emocji i stresu podczas walki to jeden z czynników bez którego szanse na zwycięstwo drastycznie spadają. Dlatego tak ważna jest koncentracja i sledzenie ruchów przeciwnika, a w dalszym etapie przewidywania ich. Badania z Unifesp dowodzą że praktykowanie sztuk walki poprawia poziom koncentracji u dzieci i młodzieży cierpiących na zespół nadpobudliwości.

Pozytyw nr 5

Przystojni zawodnicy

Jeśli nie znalazłaś jeszcze swojej drugiej połówki to nie mogłas lepiej trafić :), na treningach Bjj roi sie od wysportowanych i inteligentnych facetów :).

Pozytyw nr 6

Fajna atmosfera

Nic tak nie integruje jak wspólny wysiłek. Przyjaźnie zawiązane na macie pozostają na długie lata , a atmosfera na wspólnych obozach , zawodach czy stażach jest niepowtarzalna i zawsze jest co wspominać. To tylko niektóre z plusów uczestnictwa w treningu Bjj, jest ich o wiele więcej przekonaj się sama 🙂

grip.info.pl

4 thoughts on “Dziewczyny a Brazyliskie Jiu Jitsu

  1. Jestem pewien, że nie jedna osoba czytając te pozytywy zastanowi się i podejmie decyzję o uprawianiu tego lub innego sportu. Ze swojej strony dodam, że stres owszem zostanie rozładowany ale to nie zawsze przekłada się na uwolnienie się od niego. Rozładowanie zazwyczaj jest chwilowe, a skuteczne uwolnienie i zapanowanie nad stresu to drugie. Skuteczne uwolnienie się od stresu może być wsparte treningiem mentalnym, który przydaje się zarówno na macie jak i w życiu codziennym.

  2. A gdzie aspekt samorozwoju, pracowania nas swoimi słabościami i dążenie do celu pomimo licznych porażek. Wiele dziewczyn przychodzi i „obyczaja” mężczyzn; co jest normalnym zachowaniem jednak przystojnych mezczyxn w ogóle bym nie dała jako pozytyw trenowania JiuJitsu. W szkole tez są ładni chłopcy, a i tak to nie jest powód dla którego się tam chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *