Mistrz Muay Thai Buakaw Por Pramuk trenuje Jiu Jitsu. Przygotowuje się do walk MMA?

To były burzliwe tygodnie dla dobrze znanego przez fanów kickboxingu na całym świecie Buakawa Por Pramuka. Były, dwukrotny mistrz K-1 MAX odszedł z klubu w którym trenował przez wiele lat.

Powodem odejścia był konflikt związany ze złym zarządzaniem finansami. Obecnie Buakaw trenuje na własną rękę a co ciekawsze zajął się treningami Jiu Jitsu.

Por Pramuk zatrzymał się niedawno w Bangkoku w Akademii Q23 aby trenować Jiu Jitsu pod okiem Adama Kayooma. Kayoom jest czarnym pasem pod Ricardo Liborio i jednym z najlepszych instruktorów BJJ w Tajlandii. Oto co Kayoom mówi o treningach Buakawa:

„Buakaw ma ogromny potencjał. Jest ostry, słucha poleceń i jest w stanie wykonywać techniki szybko i poprawnie. Przy okazji jest prawdziwym dżentelmenem pełnym szacunku. Był bardzo mile nastawiony do moich przyjaciół i uczniów z akademii. To była prawdziwa przyjemność gościć go na swojej macie.”

Oczywiście jest jeszcze za wcześnie aby stwierdzić, czy coś z tego będzie, ale fakt, że Buakaw zainteresował się walką w parterze jest dość interesujący. Być może wraz z legendą Muay Thai Orono Wor Pechpun planują przejść do MMA. Jeśli tak by się stało, Buakaw byłby zawodnikiem z najwyższym poziomem stójki przechodząc do MMA.

9 thoughts on “Mistrz Muay Thai Buakaw Por Pramuk trenuje Jiu Jitsu. Przygotowuje się do walk MMA?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *