Dwaj byli mistrzowie na celowniku Stephena Thompsona przed kolejną walką

Mike Roach/Zuffa LLC

Czołowy zawodnik wagi półśredniej UFC Stephen Thompson (14-3-1 MMA) wskazał nazwiska dwóch byłych mistrzów jako kandydatów do walki z nim.

„Wonderboy” rozmawiał m.in. na ten właśnie temat z Chrisem Taylorem z BJPENN.com, gdzie omówił nie tylko swój plan powrotu do Oktagonu, ale także, z kim chciałby się zmierzyć w swojej następnej walce.

„Wiesz, że uszkodziłem swoje więzadło MCL w walce z Tillem. Zrobiliśmy prześwietlenie i na szczęście nic innego nie było uszkodzone. Operacja nie jest wymagana dla tego urazu, ale muszę dać mu co najmniej osiem tygodni na prawidłowe leczenie, zanim będę mógł wrócić do treningów.”

To bardzo dobra informacja dotycząca stanu zdrowia Thompsona, który będzie mógł wrócić szybciej do rywalizacji niż to się na początku wydawało. Po jego kontrowersyjnej przegranej przez jednogłośną decyzję z Darrenem Tillem w zeszłym miesiącu na gali UFC Fight Night 130 w Liverpoolu, Thompson wyraził chęć walki z byłym mistrzem dywizji Robbie Lawlerem w następnej walce.

„Pomyślałem, że gdy będę musiał przez chwilę wypaść z gry z powodu kontuzji kolana, ten, który jest teraz na drugim miejscu czyli Darren Till, prawdopodobnie będzie chciał walczyć, zanim ja będę mógł wrócić do rywalizacji. Myślę, że wielu topowych zawodników będzie chciało walczyć wcześniej. Jedyne, o czym naprawdę mogłem pomyśleć, to walka z zawodnikiem, z którym chcę się zmierzyć już od jakiegoś czasu, a który niedawno miał operację kolana to Robbie Lawler. Myślałem, że to będzie naprawdę ekscytująca walka, która jest oczywiście tym, czego pragnę po moich dwóch ostatnich walkach. Lawler był jednym z moich idoli. Cały czas go obserwowałem, to było jeszcze zanim byłem w UFC. Sądzę, że on jest teraz na piątym miejscu i rozmawiam z Daną White’em, więc mam nadzieję, że możemy to zorganizować. Dana powiedział mi, że mogę stoczyć po Tillu jakąkolwiek walkę, ale oczywiście nie mogę rzucić wyzwania zwycięzcy pojedynku Colby’ego Covingtona i RDA, ani żądać trylogii z Woodleyem. On na to nie pójdzie. Ale walka z Robbiem? To ma sens i byłby świetnym pojedynkiem dla fanów.”

Taylor powiedział, że chciałby zobaczyć, jak Thompson w końcu walczy z Rafaelem dos Anjos i okazuje się, że idea tej walki nie jest obca dla Thompsona.

„Tak i wiesz, że jednym z powodów, dla których mówiłe na początku o walce z Robbie Lawlerem było to, że walka Colby’ego Covingtona z RDA jeszcze się nie odbyła. Nie bardzo wiedziałem, kto wygra tę walkę, ale teraz, kiedy jest już po walce, absolutnie myślę, że walka z RDA byłaby niesamowita. Myślę, że byłoby dużo zabawy. Każdy z tych facetów (Lawler lub RDA) byłby niesamowitym rywalem w mojej następnej walce.”

One thought on “Dwaj byli mistrzowie na celowniku Stephena Thompsona przed kolejną walką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *