Dos Santos vs. Gonzaga w marcu

UFC zdecydowało się na ponowne zestawienie walki dwóch brazylijskich ciężkich: Juniora Dos Santosa (10-1, 8 miejsce w naszym rankingu HW) i Gabriela Gonzagi (11-4). Obywatele Kraju Kawy początkowo mieli mierzyć się na UFC 108, jednak ostatecznie przeciwnikiem Gonzagi został nie Dos Santos, a infekcja wirusowa w postaci gronkowca. „Cigano” mimo to na gali wystąpił, miażdżąc w nieco ponad dwie minuty zastępującego „Napao”, a przy okazji debiutującego w UFC Gilberta Yvela (36-14-1). „Nowa stara” walka pomiędzy Dos Santosem a Gonzagą odbędzie się na UFN 21.

26-letni Dos Santos nabiera rozpędu. Po uporaniu się z utalentowanym Stefanem Struve w swojej pierwszej walce w octagonie i kompletnym zdominowaniu Cro Copa kilka gal później, Brazylijczyk ekspresowo obił wspomnianego wyżej Yvela. W chwili obecnej Junior jest jednym z pierwszych zawodników w kolejce do titleshota.

Gonzaga natomiast w swoim ostatnim pojedynku bez problemu pokonał sparingpartnera Brocka Lesnara, Chrisa Tuchscherera, wygrywając przez TKO w pierwszej rundzie, wcześniej miażdżąc mu męskość nietrafionym lowkickiem.

Rozpiska UFN 21: Vera vs. Jones

One thought on “Dos Santos vs. Gonzaga w marcu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *