Dominacja zapaśnicza i poddanie Dereka Brunsona dały mu zwycięstwo w walce z Darrenem Tillem na UFC Fight Night 191

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Zapasy Dereka Brunsona nie przestają sprawiać problemów czołowym zawodnikom wagi średniej UFC, a o ich skuteczności przekonał się na własnej skórze Darren Till w pojedynku wieczoru gali UFC Fight Night 191.

Derek Brunson (23-7 MMA, 14-5 UFC) zmierzył się z Darrenem Tillem (18-4-1 MMA, 6-4-1 UFC) w ważnym dla dywizji pojedynku. Walka w wadze średniej była głównym wydarzeniem gali, która odbyła się w UFC Apex w Las Vegas.

Till początkowo zdominował Brunsona w pierwszej rundzie, wywierając presję uderzeniami z góry. Ograniczona liczba fanów Anglika dopingowała swojego zawodnika. Największym pytaniem przed walką było to, jak długo Till będzie w stanie utrzymać walkę w stójce.

Brunson odpowiedział na to pytanie, idąc po pierwsze obalenie, gdy do końca pierwszej rundy pozostało jeszcze sporo czasu. Po zdobyciu dominującej pozycji na górze, Brunson ustawił się i zaczął wyprowadzać mocne ciosy, podczas gdy Till zasłaniał się i próbował uciec z trudnej pozycji.

Brunson utrzymywał się na górze i nadal znajdował przestrzeń do wyprowadzania mocnych ciosów. Gdy do końca rundy pozostała minuta, Till był w stanie odepchnąć się i wrócić do stójki na resztę rundy.

Till obronił pierwszą i drugą próbę obalenia w drugiej rundzie, ale trzecia próba Brunsona zakończyła się sukcesem w połowie rundy. Będąc w półgardzie, Brunson utrzymywał wysoką presję, szukając miejsca na uderzenia, podczas gdy Till dobrze się bronił. Zawodnicy wrócili do klinczu w stójce, gdy do końca rundy pozostało zaledwie kilka sekund.

Na początku trzeciej rundy, Till częściej robił użytek z rąk i dodał do tego kilka mocnych kopnięć na nogi. Udało mu się również uniknąć klinczu z Brunsonem na początku rundy i wydawało się, że Brunson ma kłopoty po zadaniu kilku ciosów. Nie przeszkodziło to jednak zapaśnikowi w wykonaniu obalenia, które przesądziło los walki.

Po ostatnim sprowadzeniu do parteru, Brunson zajął pozycję z góry, przeszedł za plecy Tilla i założył duszenie zza pleców zmuszając go do odklepania.

Derek Brunson pokonał Darrena Tilla przez poddanie (duszenie zza pleców) – runda 3, 2:13

Brunson poprawił swoją passę do pięciu zwycięstw z rzędu, wyrównując tym samym swoją poprzednią najlepszą serię w UFC z lat 2014-2016. Podczas wywiadu po walce, wezwał mistrza wagi średniej Israela Adesanya, aby zaczął wymieniać jego nazwisko w celu zorganizowania rewanżu. Brunson powiedział również, że nie miałby nic przeciwko czekaniu na zwycięzcę kolejnej walki o tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *