Szalone i imponujące zwycięstwo Paddy’ego Pimbletta w debiucie przeciwko Luigiemu Vendraminiemu na UFC Fight Night 191

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Długo oczekiwany debiut Paddy’ego Pimbletta w UFC w końcu nastąpił i zakończył się szalonym zwycięstwem Pimbletta przed czasem w walce z Luigim Vendraminim na gali UFC Fight Night 191.

W sobotę w UFC Apex w Las Vegas, Paddy Pimblett (17-3 MMA, 1-0 UFC) zmierzył się z Luigim Vendraminim (9-3 MMA, 1-3 UFC), rozpoczynając główną kartę UFC Fight Night 191 i spełnił wszystkie przedwalkowe oczekiwania.

Niewielka, ale żywiołowa publiczność dopingowała Pimbletta, chcąc zobaczyć, jak wysoko notowany prospekt robi furorę. Pimblett zaczął walkę szybko i agresywnie, z kilkoma efektownymi kopnięciami, szukając okazji do ostrzejszego wejścia w walkę.

Vendramini odpowiedział Pimblett’owi mocnym lewym prostym i wykorzystał ten moment do przeniesienia walki do parteru. Na macie Vendramini zadał kilka ciosów i zagroził poddaniem, ale Pimblett kilka sekund później wrócił do stójki.

Obydwaj zawodnicy kontynuowali ostre wymiany ciosów w pierwszej rundzie. Vendramini trafił mocnym lewym, podczas gdy Pimblett trafiał kopnięciami na korpus i szybkimi kombinacjami dwóch ciosów.

Pod koniec pierwszej rundy Pimblett wyprowadził kilka celnych ciosów, które dały się we znaki Vendraminiemu. Wyczuwając okazję, Pimblett rzucił się na niego z serią potężnych ciosów, przed którymi Vendramini nie zdołał się skutecznie obronić.

Kilka sekund później Pimblett trafił piekielnie mocnym prawym, który posłała Vendraminiego na deski i zapewnił Anglikowi zwycięstwo przez TKO w pierwszej rundzie.

Paddy Pimblett pokonał Luigiego Vendraminiego przez KO (ciosy) 4:25, runda 1

Podczas wywiadu po walce, zapytany o ten wyjątkowy moment, kiedy wydawało się, że jest w tarapatach, Pimblett odpowiedział po prostu: „Jestem Scouserem. My nie dajemy się znokautować.”

Zaapelował również o walkę wieczoru lub co-main event na gali w Wielkiej Brytanii, kiedy UFC wróci do organizowania swoich gal w Europie.

„Zdmuchnę dach z chaty!” powiedział stanowczo Pimblett.

Dzięki tej wygranej, Pady Pimblett zaliczył trzy zwycięstwa przed czasem z rzędu i teraz szum wokół niego zrobi się jeszcze większy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *