Dana White wyjaśnia na czym polegają nowe zasady dotyczące walki z dopingiem

Jak informowaliśmy już wcześniej, UFC wprowadziło nowe zasady dotyczące podpisywania kontraktów z zawodnikami. Każdy nowy zawodnik przed podpisaniem kontraktu będzie musiał przejść test antydopingowy.

Wczoraj prezydent UFC Dana White uzasadnił funkcjonowanie nowej polityki firmy, podczas gdy wcześniej UFC nie mieszała się do tych spraw i to komisja sportowa regulowała przepisy dotyczące dopingu w sporcie.

„Ci ludzie, którzy nadużywali środków dopingujących za młodych lat, teraz także muszą stosować terapię tymi środkami ponieważ ich organizm sam nie produkuje testosteronu. Jeśli więc możemy zatrzymać ten proces wśród ludzi w młodym wieku i mających prawdziwy talent, możemy choć w połowie odnieść sukces w tej walce.”

White przyznał, że sterydy i inne środki polepszające wydolność organizmu nie są mile widziane w sporcie i pracują nad tym aby je wyeliminować. Jednakże jeśli zawodnik uzyska pozytywny wynik, White ma nadzieję, że będzie potrafił przyznać się do błędu.

„Nie kupuję gadki, która ma zamydlić oczy. Przyznaj się do tego co zrobiłeś. To się stało tu i teraz, każdy popełnia błędy,” powiedział White.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *