Zuffa wprowadza dodatkowe testy przed podpisaniem kontraktu

(fot. mmamania.com)

Po tym jak test antydopingowy Muhammeda Lawala dał wynik pozytywny, Zuffa wydała komunikat prasowy, w którym ogłosiło nowe zasady które wchodzą w życie natychmiast i dotyczą testów antydopingowych dla wszystkich nowych zawodników przed podpisaniem kontraktu.

Część komunikatu:

„Kontynuując zaangażowanie na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa swoich sportowców, Ultimate Fighting Championship ® ogłosiła dziś, że wszyscy nowi zawodnicy UFC ® i Strikeforce ® podpisujący kontrakt będą zobowiązanie do przejścia testów antydopingowych. Począwszy od 1 stycznia 2012, wszyscy nowi zawodnicy będą badani przed sfinalizowaniem umowy z największymi organizacjami MMA na świecie.

UFC i Strikeforce ściśle współpracuje z najbardziej prestiżowymi komisjami sportowymi  w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa wszystkim zawodnikom przed ich walkami. Dotyczy to także zawodników The Ultimate Fighter ®, którzy są także badani na obecność środków dopingowych przed wystąpieniem w telewizyjnym reality show.

Wobec wszystkich zawodników UFC i Strikeforce będą przeprowadzane badania zarówno przed galami oraz w czasie losowym tak jak jest to zgodnie ustalone przez zasady i przepisy komisji sportowej.”

8 thoughts on “Zuffa wprowadza dodatkowe testy przed podpisaniem kontraktu

 1. Dana to jakiś socjalista.Chce kontrolować w pełni to kto kiedy walczy nie zależnie od tego jaka jest jego wola co bierze i chce kontrolować wszystkie organizacje mogące odnieść sukces…w sumie ma prawo jego firma jego pracownicy ale oby REPUBLIKANIE WYGRALI WYBORY!!! bo nie chce aby ktoś w pokroju dany rządził najpotężniejszym państwem świata bo to by była kompletna formalizacja i biurokracja wszystkiego oby nie wymykało się spod kontroli jak w związku RADZIECKIM!!

 2. Niby czemu to nie jest ok? I nie widzę tu nic wspólnego z socjalizmem.

  Jestem za:
  a) Wszyscy moga sie dopingować
  b) Nikt nie może.

  Tak długo jak prawo jest za b) to nie róbmy z tego iluzji tylko niech chłopaków testują profesjonalnie, często i na poważnie a nie dla jaj. Losowo co pięćdziesiątego. To sie kupy nie trzymało. I ja wiem ze zawsze „komus sie uda” ale to minimalizuje o wiele procent takie praktyki, to raz.

  Dwa, to jest wyscig szczurów panowie, wielu sportowcow stoi przed wyborem: czy wziasc i narazac sie na powiklania czy nie i wybiera ryzyko. Po chuj nam to potrzebne, skoro my jak i oni – nic z tego nie mamy?

  Walka niedopingowcow jest tak samo zajebista jak dopingowcow.

 3. I jak ktos chce sie dopingowac to prosze, jestem nawet za stworzeniem organizacji dla sterydziarzy, zeby bylo liberalnie, gdzie otwarcie wszyscy mowia ze sie ładują i spoko.

  ale do licha – zasady maja byc jawne i czyste, a nie cwaniakowanie i niejasnosci

 4. kucek: Dana to jakiś socjalista.Chce kontrolować w pełni to kto kiedy walczy nie zależnie od tego jaka jest jego wola co bierze i chce kontrolować wszystkie organizacje mogące odnieść sukces…w sumie ma prawo jego firma jego pracownicy ale oby REPUBLIKANIE WYGRALI WYBORY!!! bo nie chce aby ktoś w pokroju dany rządził najpotężniejszym państwem świata bo to by była kompletna formalizacja i biurokracja wszystkiego oby nie wymykało się spod kontroli jak w związku RADZIECKIM!!

  Guzik kolego – bardzo nietrafnie przytaczasz idee socjalizmu, zakładając, że odnosisz się do testów antydopingowych. Jeszcze ktoś źle zrozumie i wyjdzie, że socjalizm nie taki zły…

  Tak ustalone są pewne zasady – moim zdaniem słuszne, bo każdy powinien mieć równe szanse. Ale nie na zasadzie socjalistycznej – jednen jest lepszy od drugiego, to temu pierwszemu utniemy rękę. Tu chodzi po prostu o nieoszukiwanie, bo doping to oszustwo. To jak użycie nitro w wyścigu, gdzie wszyscy inni jadą bez tego.

  Owszem – niech sobie koksują ile chcą, mogą sobie nawet odcinać palce po kawałku lub wszczepiać szpony a’la Volverine, ale nie mogą tego robić jeśli zgadzają się na przestrzeganie pewnych zasad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *