Dana White jest zadowolony z występu „niewiarygodnego” Nate’a Diaza, ale nie wie co czeka Diaza po UFC 263

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Szef UFC Dana White bardzo chwalił Nate’a Diaza po przegranej z Leonem Edwardsem na UFC 263, ale nie wie co będzie dalej z Diazem.

Nate Diaz (20-13 MMA, 15-11 UFC) uległ w sobotnią noc Leonowi Edwardsowi (19-3 MMA, 11-2 UFC) przegrywając przez jednogłośną decyzję w pięciorundowej walce na gali, która odbyła się w Gila River Arena w Arizonie. Faworyt fanów powiedział, że czuje się zwycięzcą, pomimo wyraźnego przegrania czterech z pięciu rund.

White nie zaznaczył, że uważa, iż ocena wyniku przez Diaza była dokładna, ale docenił go za wytrzymanie ciężkiej walki, w której został mocno rozcięty i w dużej mierze zdominowany.

„Jego noga była skończona w pierwszej rundzie, przeszedł pięć rund przyjmując kopnięcia na nogę, krwawiąc z obu stron głowy” – powiedział White na konferencji po gali. „Krew lała się po jednej i po drugiej stronie. Cały czas robił to, co robią bracia Diaz. Pracował przez całą walkę, żeby wejść do jego głowy i spróbować zmusić go do popełnienia błędu, a potem ostatecznie złapał go w piątej rundzie. On jest niewiarygodny. Następnym razem będzie nas prosił o walkę sześciorundową.”

Diaz przegrał teraz dwie walki z rzędu i trzy z ostatnich czterech. Powiedział po walce, że jego życzeniem jest powrót do Oktagonu w ciągu najbliższych trzech lub czterech miesięcy, ale nie wymienił żadnych konkretnych przeciwników na swoją następną walkę.

White powiedział, że również nie wie co chce dalej zrobić z Diazem, ale jest w pełni świadomy, że jest do zrobienia kilka walk z jego udziałem, które przyciągną dużo widzów.

„Nie wiem (co będzie dalej). Jest faworytem fanów, ludzie go kochają wygrywając, przegrywając czy remisując. Nie wiem. Zobaczymy co będzie dalej.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *