Dana White: Chciałbym zobaczyć B.J. Penna kończącego karierę

Sean Pokorny-USA TODAY Sports

Prezydent UFC oczekuje decyzji Hawajczyka o zawieszeniu rękawic na kołku.

Podczas sobotniej gali UFC 232 Ryan Hall (7-1, 3-0 w UFC) potrzebował niewiele czasu by poddać B.J. Penna (16-13-2, 12-12-2 w UFC), dla którego była to szósta z rzędu porażka. Dana White docenia starania Hawajczyka jednak uważa, że 40-latek powinien przestać walczyć.

B.J. jest legendą tego sportu. Pojechał do Brazylii, ciężko trenował do tej walki, był w świetnej formie, jego przygotowania były dobre. Tej nocy został złapany w poddanie. B.J. Penn jest jedną z legend sportu i pomógł zbudować tę firmę. Bardzo chciałbym zobaczyć B.J. kończącego karierę.

White podkreślił zasługi Penna dla sportu, mimo to uważa, że najlepiej byłoby gdyby B.J. teraz zakończył karierę.

B.J. Penn nie ma już nic do udowodnienia. Zawsze to mówię, walki są grą dla młodych mężczyzn. To nie jest dla starszych facetów. B.J. jest wielokrotnym mistrzem świata w wielu dywizjach i nie ma nic do udowodnienia. Ludzie go kochają a on jest legendą, zrobił to wszystko i nie ma już nic do zrobienia moim zdaniem.

Nie umniejszam B.J., bo go kocham, chciałbym zobaczyć jak kończy karierę. Ta walka została zestawiona z nadzieją na walkę na poddania pomiędzy dwoma niesamowitymi zawodnikami pod względem parteru. Dla Ryana poddanie Penna w taki sposób i w takim czasie to coś wielkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *