Floyd Mayweather zniszczył Tenshina Nasukawę na gali RIZIN 14

Reuters

W walce wieczór gali RIZIN 14 zmierzyli się Floyd Mayweather i Tenshin Nasukawa i chociaż zapowiadana była ona jako walka pokazowa w boksie, chyba wszyscy chcieli zobaczyć to starcie.

Floyd Mayweather wrócił kolejny raz na ring przerywając na moment swoją emeryturę, aby zmierzyć się na gali sylwestrowej z młodym Japończykiem Tenshinem Nasukawa, który jest gwiazdą kickboxingu w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zasady walki były następujące:

 • Trzy rundy po trzy minuty
 • Zasady boksu
 • Obydwaj zawodnicy walczyli w rękawicach RIZIN 8 uncji
 • Kategoria wagowa: 147lbs/67,7kg
 • Brak sędziów punktowych
 • Pojedynek miał być w formule full contact (możliwe nokauty), ale walka nie zostanie zapisana w rekordach obydwu zawodników.

Pomimo restrykcyjnych zasad walki, które skutecznie odebrały Nasukawie jego najniebezpieczniejszą broń czyli kopnięcia, było to dość interesujące doświadczenie, ponieważ Floyd Mayweather zdawał się podchodzić do tego pojedynku dosyć lekceważąco , podczas gdy Nasukawa sprawiał zupełnie inne wrażenie. Japończyk był bardzo skupiony i wiedział, że stoczenie dobrej walki z Mayweatherem lub nawet wygrana z nim byłoby dla niego ogromnym osiągnięciem, którego nie dokonał nikt wcześniej nawet jeśli to wciąż walka pokazowa.

Wyższy od Tenshina Nasukawy, Floyd Mayweather mimo pojawiającego się uśmiechu na jego twarzy w trakcie walki, potraktował poważnie ten pojedynek wystrzeliwując w stronę Japończyka bardzo mocne ciosy, które dosłownie przestawiały Tenhsina. Wkrótce potem Mayweather trafił mocnym ciosem serwując Nasukawie pierwszy nokdaun, a po chwili zrobił to ponownie. Pomimo najlepszych starań Tenshina Nasukawy, aby otrząsnąć się z tego, przetrwać i kontynuować walkę, nie udało mu się to i Mayweather ponownie trafił go potężnym ciosem za uchem powalając go na deski.

Finalnie narożnik Tenshina Nasukawy podjął decyzję o poddaniu swojego zawodnika rzucając ręcznik na ring.

Tenshin Nasukawa był totalnie zdruzgotany tą porażką i nie potrafił ukryć łez. Japończyk jeszcze przed walką zapowiadał, że zaprezentuje się w tej walce lepiej niż Conor McGregor w walce z Mayweatherem. Prawdopodobnie ciążyła też na nim zbyt duża presja i oczekiwania wielu osób, co do wygranej.

Po walce Floyd Mayweather podziękował Tenshinowi za walkę mówiąc, że jest znakomitym zawodnikiem i przypomniał, że zarówno on, jak i Nasukawa są wciąż niepokonani. Ponadto dodał, że cały ten spektakl był zorganizowany w imię rozrywki. Money zaznaczył też, że wciąż jest na emeryturze.

3 thoughts on “Floyd Mayweather zniszczył Tenshina Nasukawę na gali RIZIN 14

 1. no na serio mistrz bez dwoch zdan
  przyznam sie szczerze, ze stawialem ze wpadnie lekki gosciu i bedzie walczyl na 110% , wypunktuje Mayweather’a (bo Mayweather pkazuje zazwyczaj swoj geniusz na dluzszym dystansie) i pozniej wszyscy beda gadac, ze wtopa, wstyd itd.
  ale jednak Mistrz to Mistrz, Mistrz to ktos taki kto mnie potrafi niesamowicie zaskoczyc i takim kims jest Mayweather

 2. Mustela wlasnie z topowymi bokserami jest zazwyczaj tak, ze walcza zachowawczo ibpunktuja bo tak wola i z druviej strony potrafia tez zrobic dobre KO o czym the money pokazal drugi na raz na leszcze z innej dyscypliny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *