Dana White uważa, że Daniel Cormier może odłożyć w czasie plan zakończenia kariery

Jeff Zelevansky / Getty Images

Według szefa UFC Dana White’a, mistrz wagi ciężkiej Daniel Cormier może opóźnić swoje plany przejścia na emeryturę na co miałoby mieć wpływ wywalczenie przez Jona Jonesa tytułu wagi półciężkiej.

Po zwycięstwie Jona Jonesa (23-1 MMA, 17-1 UFC) nad Alexandrem Gustafssonem (18-5 MMA, 10-5 UFC) w walce wieczoru gali UFC 232, White powiedział, że Cormier jest „podpalony” tą sytuacją i może być gotowy na więcej walk przed zakończeniem kariery o czym White mówił podczas konferencji prasowej.

„Rozmawiałem z Cormier podczas walki Jonesa. Był oczywiście bardzo zły w tym tygodniu, a w jego obozie rozmawiano o jego odejściu na emeryturę bez kolejnej walki i może po prostu ma zamiar stoczyć jeszcze jedną walkę.

Wydaje mi się, że Cormier jest gotów stoczyć jeszcze dwie lub trzy walki, zanim pomyśli o odwieszeniu rękawic na kołku.”

Po tym jak w testach antydopingowych Jonesa wykryto śladowe ilości turinabolu, NSAC odebrało mu licencję zawodnika, a UFC zdecydowało się z tego powodu przenieść galę do Kalifornii – Cormier kolejny raz ostro skrytykował zarówno Jonesa, USADA jak i CSAC.

Do tej pory Daniel Cormier zapowiadał, że definitywnie zakończy swoją karierę przed 40-stką, którą kończy 20 marca. Dana White naciskał na Cormiera, by nie przechodził jeszcze na emeryturę. Chociaż Cormier nie zobowiązał się do stoczenia kolejnego pojedynku, szef UFC uważa, że DC ma jeszcze wiele do zrobienia.

„Znacie mnie: Zawsze jako pierwszy mówię, kiedy nadszedł dla kogoś czas na odejście na emeryturę. Cormier jest gościem – to nie jest czas na przejście na emeryturę.”

Chociaż Cormier powiedział, że nie musi walczyć z Jonesem po raz trzeci, aby potwierdzić swoją spuściznę i że sam zrezygnował z tytułu wagi półciężkiej, zanim mu go odebrano, White nie ma wątpliwości, że obydwaj rywale są gotowi stawić czoła po raz trzeci. Według White’a, nie chodzi o same oblane testy antydopingowe przez Jona Jonesa, ale o jego samego.

„Cormier będzie walczył z każdym. Cormier bardzo nienawidzi Jonesa. W tym tygodniu był wściekły i wywołał małą dramę. Ale nie obwiniam go. Nienawidzą siebie nawzajem. Kiedy nienawidzisz kogoś  tak bardzo, budzi to w tobie wszystko, co jest najgorsze.”

Dana White będzie chciał zapewne doprowadzić do tej walki. Obydwaj zawodnicy stwierdzili nawet, że są gotowi zmierzyć się trzeci raz pod pewnymi warunkami. Jones zaprasza Cormiera do dywizji półciężkiej, a Cormier wymaga od Jonesa przejścia wszystkich testów antydopingowych. Wygląda więc na to, że, tylko oblany test na obecność zakazanych substancji mógłby stanąć na przeszkodzie do zorganizowania tej walki, a co na to Dana White?

Jeśli tak by się stało, White żartował, „Chyba bym się zabił.”

One thought on “Dana White uważa, że Daniel Cormier może odłożyć w czasie plan zakończenia kariery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *