Cris „Cyborg” Justino chce zwakować pas Invicta FC i walczyć o tytuł UFC

Cris „Cyborg” Justino ogłosiła, że chce zwakować tytuł wagi piórkowej Invicta FC i walczyć o tytuł wagi piórkowej UFC.

Justino chce zawalczyć  o pas z aktualną mistrzynią Germaine de Randamie i wskazała już nawet konkretną  galę UFC 214, która ma się odbyć 29 lipca w Anaheim w Kalifornii.

Cristiane Justino (17-1, 1 NC) zdobyła tytuł mistrzyni wagi piórkowej organizacji Invicta FC w 2013 roku w walce z Marloes Coenen i z sukcesem broniła go w trzech pojedynkach. Ostatnie dwie walki Cyborg stoczyła w UFC w kategorii catchweight 140 funtów pokonując Leslie Smith i Linę Lansberg. Obydwie walki Brazylijka stoczyła jeszcze w czasie kiedy w UFC nie było dywizji piórkowej. Kiedy UFC dodało tę kategorię, Justino nie mogła w niej zawalczyć, ponieważ została zgłoszona przez USADA za naruszenie zasad antydopingowych. W tym czasie o pierwszy pas wagi piórkowej zmierzyły się Holly Holm i Germaine de Randamie. Teraz, kiedy Cris została oczyszczona z zarzutów i dopuszczona do rywalizacji, chce zawalczyć o pas z Germaine de Randamie.

W międzyczasie w Invicta FC odbyła się w styczniu walka o tymczasowy tytuł wagi piórkowej między Megan Anderson i Charmaine Tweet, którą wygrała Anderson.

Co do walki „Cyborg” vs „Iron Lady”, to ni ma jeszcze żadnych konkretów zważywszy też na to, że de Randamie chciała wyleczyć kontuzję po ostatniej walce. GDR stwierdziła, że chciałaby dać rewanż dla Holly Holm, która z kolei uważa, że rewanż jej się należy ze względu na kontrowersyjny przebieg walki.

Patrząc na serię siedmiu zwycięstw z rzędu Cris Cyborg i jej dominacje od 2005 roku wydaje się, że zasługuje na walkę o pas UFC. W Invicta FC zdobyła pas i kilka razy go obroniła, a wydaje się, że raczej nikt w tej organizacji jej nie zagrozi, więc czekanie nie jest najlepszym wyjściem. W UFC miałaby więcej do zrobienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *