Bob Arum – UFC chce zgarnąć połowę pieniędzy z walki Mayweather vs McGregor

Bosslogic

Według Boba Aruma, UFC będzie chciało zgarnąć 50% kasy za walkę między mistrzem wagi lekkiej UFC Conorem McGregorem i legendą boksu Floydem Mayweatherem.

Jednego z najlepszych promotorów boksu Boba Aruma nie trzeba chyba szerzej nikomu przedstawiać. To właśnie Arum był promotorem m.in. takich gwiazd boksu jak Muhammad Ali, Sugar Ray Leonard, Marvin Hagler oraz Floyd Mayweather Jr. Jest on więc odpowiednią osobą, która może się wypowiadać na temat potencjalnej i tak hucznie zapowiadanej walki między McGregorem i Mayweatherem.

Zdanie Boba Aruma na temat UFC oraz prezydenta organizacji Dana White’a jest bardzo krytyczne, a w zeszłym roku White nazwał Aruma „największym gnojkiem ze wszystkich dyscyplin sportowych”. Z kolei Arum stwierdził, że walka Mayweathera z McGregorem to nonsens i otwarcie krytykuje największą organizację MMA na świecie.

W ostatnim wywiadzie dla FightHub, Bob Arum ponownie skomentował walkę między McGregorem i Mayweatherem i powiedział, że UFC będzie chciało zgarnąć połowę z tego, co McGregor wynegocjuje za walkę z Floydem.

— Myślę, że jedynym problemem w UFC jest to, że oni nie traktują zawodników w ten sam sposób w jaki swoich zawodników traktują promotorzy boksu. Innymi słowy, zawodnicy UFC dostają znacznie mniej pieniędzy niż bokserzy. Oni zaproponowali umowę Conorowi dzięki której mieliby otrzymać połowę tego, co wynegocjuje, dajcie spokój.

— Jeżeli do tej walki nie dojdzie — nie to, żebym myślał, że to będzie świetna walka — ponieważ uważam, że walka Conora z Mayweatherem nie będzie prawdziwą walką jeśli odbędzie się w boksie. Conor jest świetnym zawodnikiem MMA, ale nie pokazał niczego w boksie, a Mayweather jest jednym z najlepszych zawodników. Jeżeli jedna do tej walki nie dojdzie, wina będzie leżeć wyłącznie po stronie UFC.

2 thoughts on “Bob Arum – UFC chce zgarnąć połowę pieniędzy z walki Mayweather vs McGregor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *